Banánky s čokoládou a ořechy z odpalovaného těsta

Suroviny 25 ks

odpalované těsto: 6 vajec
125 ml oleje
300 ml vody
250 g hladké mouky
špetka soli
krém: nutela nebo lískooříšková pomazánka z Tesca
1 máslo
sekané vlašské ořechy na posypání
čokoláda na vaření nebo poleva

Postup přípravy receptu

  1. Těsto:
    v hrnci přivedeme k varu osolenou vodu s olejem. Přisypeme mouku a odpalujeme od hrnce, je to za chvilku hotové, nesmí se lepit. Dáme do mísy a párkrát prohněteme, necháme vychladnout. Po vychladnutí zapracujeme vejce jedno po druhém. Naplníme zdobící sáček se špičkou a tvarujeme na pečicí papír tvar banánku vlnovkou dle obrázku. Pečeme na 200°C dozlatova, cca 8 minut.

  2. Krém:
    ušleháme zmněklé máslo s Nutellou. Plníme rozkrojené banánky, posypeme sekanými ořechy a přiklopíme, vršky pomažeme roztátou čokoládovou polevou a posypeme sekanými ořechy.

Poznámka od kuchařky

Neotvíráme troubu při pečení, jinak se nenafouknou.

Komentáře k receptu Banánky s čokoládou a ořechy z odpalovaného těsta

Tématické fráze: odpalovane bananky s kavovym kremem banánky s čokoládou opalované těsto cokoladove bananky odpalované těsto s olejem banánek z odpalovaného těsta pečené banánky cukroví z odpalovaného těsta banánky v čokoládě ořechové banánky banánky s kávovým krémem banánek s čokoládou odpalovane testo z oleje odpalované těsto recept bananky macene v cokolade těsto na ořechy kavovy bananek čokoládové těsto pečení opalované těsto bananky v cokolade recept