jméno:   heslo:   pamatuj  
Více než  43 000  receptů

Zavařování v mikrovlnce

Zavařování v mikrovlnce
nahoru
Zavařování v mikrovlnce Zavařování v mikrovlnce Zavařování v mikrovlnce Zavařování v mikrovlnce Zavařování v mikrovlnce Zavařování v mikrovlnce Zavařování v mikrovlnce Zavařování v mikrovlnce Zavařování v mikrovlnce Zavařování v mikrovlnce
dolu
Přidat fotku
Přidat
fotku
Přidat k oblíbeným
Přidat
k oblíbeným
Podobné recepty
Podobné
recepty

Tisknout
recept
Doporučit recept
Doporučit
recept
Poznámka
Moje
poznámka
Přidat na Facebook
Přidat
na Facebook

Kategorie receptu Kategorie receptu:

Mikrovlnná trouba

Suroviny:

Meruňky
broskve
jablka
rybíz
jahody
hrušky ... prostě jakékoliv ovoce
zelenina

Postup přípravy receptu

Ovoce i s nálevem (dle vlastní receptury) naplníme do sklenic až po okraj tak, aby pod víčkem zůstalo volných jen asi 5 mm. Okraje sklenic osušíme a uzavřeme šroubovacím víčkem (nutné opravdu šroubovací víčko), ale nedotahujeme příliš pevně. Na otočný talíř v mikrovnce vložte plastovou misku používanou pod květináče (zachytí nálev, když obsah překypí). Sklenice rovnoměrně rozložte na misku, pokud máte jen jednu, dejte jí doprostřed. Nastavte na maximální výkon a sterilujte:

Výkon a čas pro sklenice o objemu 720 ml:

Výkon 700 W = 6 min/1 ks

Výkon 750 W = 5 1/2 min/1 ks

Výkon 800 W = 5 1/4 min/1 ks

Výkon 850 W = 5 min/1 ks

Výkon 900 W = 4 1/2 min/1 ks

Tyto časy platí pro sterilizaci 1 sklenice. Pokud jich zavařujete víc, čas musíte vynásobit počtem kusů. Např: při výkonu mikrovlnky 700 W budete 2 sklenice vlnit 12 minut (2x 6), 3 sklenice 18 min a 4 sklenice 24 min. Víc sklenic se do mikrovnky nevejde.

Já osobně zavařuji sklenice jednu po druhé, protože čas se větším množstvím neušetří, a mám obavu, že 4 sklenice měkkého ovoce (např. meruňky) by se za 20 min. mohly rozvařit - i když jsem to nezkoušela a nemám to ověřené. A navíc větší množství ovoce zavařuji v myčce.

Zavařování v mikrovnce je ideální třeba při postupném dozrávání okurek

Sklenice o objemu 370 ml vlníme 3 minuty

Sklenice o objemu 450 ml (viz obr. č. 2) vlníme 4 minuty.

Na obrázku č. 7 vidíte malé sklenice - 3 ks se dohromady mikrovlnily 11 minut na 750 W.

Po skončení sterilizace sklenice z trouby vyndejte, znovu utáhněte víčko, obraťte a na 5 minut nechte stát dnem vzhůru, aby se uvnitř vyrovnala teplota. Popište si na štítek dobu, čas a datum sterilizace (já to lepím na dno).

Výhodou tohoto zavařování je jeho rychlost, na 10 sklenic spotřebujete jen 1 KWh, můžete společně zavařovat okurky i ovoce a výhodně zavaříte i malé množství .

Poznámka

Návod z knihy A. Balaštíka: Vaříme rádi ( otištěný v Knihovničce receptů 07/09).

Pokud se vyskytne problém - např. obsah sklenice překypí - je vždy problém ve víčku. Měla by se používat vždy víčka nová. Je to běžné, využívat již použivá víčka, jen si vždy vzpomeňte, jak je otevíráte, když nejdou otevřít (poklepáním, loktem atd...). Pokud jsou zohýbaná, určitě tlak v mikrovnce nevydrží.

Autor Autor:
Datum vložení Datum vložení:
5 28 kladných hodnocení udělit kladné hodnocení - udělit kladné hodnocení


Podobné recepty


Komentáře k receptu "Zavařování v mikrovlnce"

autor: Pikaso (neregistrovaný/á)
vloženo: 20.09.2015 09:05:35   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

pipre: Kovové víčka a klidně i kovová nádoba neudělá v mikrovlně pražádnou neplechu,pokud se jakýmkoli způsobem nedotýká kov stěny mikrovlnky-to by potom jiskřilo...smajlik

autor: Hella
vloženo: 21.08.2015 20:49:32   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Sklenice se z mikrovnky vyndají, dotáhne se víčko a otočí se na 5 minut dnem vzhůru. Žádne chlazení vodou, horké sklenice by mohly prasknout!

autor: Václav (neregistrovaný/á)
vloženo: 21.08.2015 17:14:02   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Prosím o info je třeba po vyndaní z mikrovlnky s slenice zchladit vodou?

autor: Mila (neregistrovaný/á)
vloženo: 26.08.2014 21:40:11   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Zavařování v MW je bezva , dá se sem tam udělat sklenička když je doma nějaké ovoce navíc . Bez práce klidně po dvou sklenicích denně , prakticky bez práce a nepořádku.Praktikujeme to tak , že když se koupí nebo donese nějaké ovoce a už to nikdo nechce , tak se udělají jedna dvě sklenice a je to .
V zimě se to hodí . Ovoce je sice po celý rok v obchodech , ale není nad dobrou zavařeninu k obědu .
Jediné co moc neděláme to jsou jablka , ty je líp udělat nově před obědem , provoní kuchyň a ještě jsou bezva .smajlik

autor: pavelk (neregistrovaný/á)
vloženo: 31.07.2014 18:05:34   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Vy chytraci, sterlilizovat se ma na 85°, tudiz nemuze ze zavrene sklenice nic unikat, zadna para a tim padem nemuze ani nic bouchnout. Pokud se nekomu vari voda ve sklenici, tak to tam ma moc dlouho a nebo mu trouba prehriva jedno misto.

Sklenice okurek normalne zaviram na fest, davam 750W/4min na sklenici a davam je po 4ks (na okraj talire, prostredek zustane volny!)Nikdy nic nebouchlo.

Kazda mikrovlnka ma vykon trochu jiny a treba to vyzkouset.

Kdyz nevime, tak dame jednu sklenici otevrenou a zkusime treba 700w/4min, pak teplomerem zmerime vodu kolik ma a podle toho upravime cas nebo vykon a pak jedeme na ostro.
Me se osvedcilo pozorovat horcicna seminka, jakmile se zacnou zvedat ze dna, je cas to vypnout (u okurek) smajlik

autor: Hella
vloženo: 16.07.2014 09:38:30   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Berudyl: Asi bych si ty sklenice dala stranou do ledničky a snažila se je co nejdříve zlikvidovat např. na koláč nebo knedlíky. Mě osobně taky včera první sklenice meruněk přetekla. Sundala jsem z ní víčko, vyteklou tekutinu z podmisky nalila zpátky do sklenice a pak teprve utáhla. Sklenici mám stranou a kdybych viděla, že začínají ucházet bublinky, otevřela bych jí a pokud by byla zkvašená, tak jí vyhodím, pokud ne, něco z ní upeču.

autor: Berudyl
vloženo: 16.07.2014 00:09:14   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Zkusila jsem zavarit merunky, ale obe prvni sklenice vytekly, je to tedy starym vickem nebo ze byly naplnene az temer po okraj? Co s tim pak dal? Zasroubovat i tak, s mensim mnozstvim nalevu? Diky za odpoved!

autor: Blanka (neregistrovaný/á)
vloženo: 26.04.2014 12:59:20   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

A co zavařit ořechy už zavřené !!?? Kdo to zná ať poradí na kolik minut dvě 0.7 sklenice (ořechy) Díky :o)

autor: Ino (neregistrovaný/á)
vloženo: 02.02.2014 20:22:40   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Zdravím,tak dobře jsem se velmi dlouho nepobavil,jak čtením diskuze na téma zavařování v mikrovlnce.Moje "Curiculum vitae":v mvt zavařeno za cca 5let cca 500 různých láhví,cca 10 různě velkých explozí s obdobnými,v předchozí diskuzi popsanými následky,jednou v trenkách opařenej(z vlastních roupů),když jsem kvedlal s víčkem už se zavařenou 0,7 šroubovačkou,těsně po vytažení z mvt v bublajícím stavu.(naštěstí to spravil skok pod ledovou sprchu i s trenkama a potom týden nátěr hrudi Panthenol pěna.Současné praktikování:víčko neutahuju,pára musí jít z lahve ven,jinak se natlakuje vnitřek až něco z obalu,s různě velkým VÝBUCHEM povolí.V mvt mám vždy jen jedinou láhev,ohřívám na plný výkon (750W).Při prvních bublinách snížím výkon odklikáním na 160W a hlídám hladinu ,aby nepřetekla.Otevřením dvířek končím ohřev a po pár vteřinách v nejvyšponovaněším předpažení přenesu bezotřesověsmajlikna stůl,kde sleduji bublání.TY co přestanou bublat o hodně dříve než ostatní,nechám vychladnout cca 1hod a zkouším bříškem prstu poklepem,zda se náhodou láhev neumoudřila.Pokud se mi nelíbí,tak Oprava :víčko jen "položím vlastní vahou do závitů"přivedu obsah k varu a po vyjmutí bezprostředně utáhnu víčko.Obsah začne bublat(ne sice tak vášnivě jako ty prvokolově úspěšné).Po vychladnutí označím "k rychlé spotřebě".Zatím se toho moc nepokazilo.Hovořím o za varu(pokud lze),nalévaného obsahu do lahví(prázdné včetně víček sterilizuji na 105st celsia v pečící troubě).(guláše,lečo,polévky.Nepodařilo se mi dobře zavařit kohoutí polévku,která po třech dnech začla bublat znovu,tentokrát ve sklepě v regále."přezavařil"jsem ty šumící,do roka bez újmy byly pozřeny.P.S.Už třetí rok vážně uvažuju o gumové zástěře až na zem,jen nevím jak ochránit zbytek...ale toto nebezpečí hrozí i u nedočkavého zavařovatele vytahujíciho nevychladlé lahve z hrnce či trouby.smajlik

autor: Hella
vloženo: 26.09.2013 17:07:24   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Pepa: Když jsem sem před více než 4 roky recept dávala, všude se psalo, že se musí používat šroubovací víčka. Tak jsem to dala i do receptu. Od té doby jsem sama vyzkoušela, že jdou i víčka Omnia (píšu o tom v diskuzi) a zavařuji stejně jako popisuješ ty. smajlik

autor: Pepa (neregistrovaný/á)
vloženo: 26.09.2013 16:51:43   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Hella:
Pro víčka omnia - volně je položím na sklenici a až po proběhnutí zavařovacího cyklu je vyndám a upevním. Následně sklenice obrátím. Šroubovací víčka volně dotáhnu - po zavaření upevním. Sklenice je nutno používat stejné velikosti a hmotnosti, aby se obsah ve všech rovnoměrně zahřál a taky aby nedošlo k explozi.

autor: Tom Beyk
vloženo: 07.09.2013 17:46:00   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

...tak jsem se taky dnes zavlnil s kozíma rohama a konstatuji, že odvážnému štěstí přeje...další spokojenec smajliksmajlik
Malá sklenice (330g) na tři minuty se mi zdlálo, že by mohla být na 3 a půl - rohy byly po vyndání zelenější než ty velké sklenice.
Uvidíme jestli vydrží, jestli vydržísmajliksmajliksmajlik
...viz foto

autor: Hella
vloženo: 27.08.2013 13:32:00   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Katka: Ty jsi mě odhalila smajlik Na té fotce jsou skutečně obyčejná víčka.(Uvádím to i ve zdejší diskuzi z 27.7.2010) Já sama je na okurky používám ale v receptu o nich nepíšu z těchto důvodu: v knize ani v článku odkud jsem recept čerpala se obyč víčka zásadně nedoporučují. Nepíšou tam proč, ale já se domnívám, že by nemusely vydržet ten tlak. Proto je používám jen na okurky, protože kdyby náhodou bouchly (ještě se mi to nestalo) tak to není taková práce to uklidit, na rozdíl třeba od rybízu.
Ohledně zavařování v myčce: používám jakákoliv i použitá víčka, Je to stejný princip zavařování jako v hrnci s vodou.

autor: Katka (neregistrovaný/á)
vloženo: 25.08.2013 15:20:38   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

já bych si teda typla že na obrázku číslo 8 od helly, tuším, že to je, nejsou šroubovací víčka ... je to možné nebo se mi to zdá? pak jsem se chtěla zeptat, na zavařování v myčce, mohou být i ty nešroubovací víčka, nebo šroubovací použitá víčka ?? a defakto vše se tam asi dělá stejně, když to pustim na jeden program, tak už čas nehlídám co, to je asi taky dobré, že se můžou zavařovat, okurky s ovocem smajlik

autor: Martin (neregistrovaný/á)
vloženo: 25.08.2013 07:46:58   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Hezký den všem. Pročítám tuto diskusi, poněvadž se taky chystám zavařovat v mikrovlnce a zjišťuju časy. Co se týče syčení, musí se dát pozor. Kovová víčka přijímají z mikrovlnného záření více energie, než zbytek sklenice.. Co se týče zmíněných explozí, tak si myslím, že někdo dotáhnul "fest" a pak se to natlakovalo. Víčka před vložením do mikrovlnky nedotahovat! Po dovlnění dotáhnout a překlopit. Víčka jsou celkem nažhavená, takže se to bude odstavení a překlopení ještě několik minut vařitsmajlik

autor: Eman (neregistrovaný/á)
vloženo: 12.08.2013 18:48:15   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Ano,tak to dělám.V té sklenici,ale tu sklenici mám velikou 2,5 litru. Brambory jsou výborné chuti.Vřele doporučuji.

autor: Hella
vloženo: 12.08.2013 17:10:49   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Eman: Vaření brambor v mikrovnce je tu 2x http://www.toprecepty.cz/recept/15538-brambory-var... a http://www.toprecepty.cz/recept/7481-brambory--var...

autor: Eman (neregistrovaný/á)
vloženo: 12.08.2013 13:34:12   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Hella:Věř,či nevěř,ale já jsem také do dnešní doby něco takového neslyšel.Bohužel jsem to zakusil na vlastní kůži.A to,že tak zavařuji dále,tak proto,že je to perfektní způsob zavařování pro,jak píšeš,menší množství(1 až 4 sklenice).Větší množství manželka zavařuje klasicky v zavařovacím hrnci,protože myčku nemáme.V myčce,ale zavařuje dcera,která si to pochvaluje.A také jsem si jistý,že k zopakování exploze nemůže již dojít,protože,jak jsem psal minule,tak víčka dotahuji jen zlehka(a teprve po vytažení je dotáhnu fest) a tím pádem ve sklenici nemůže vzniknout tlak.Je ale také pravda,že když něco zavařuji,tak manželka tomu již nevěří a z kuchyně odchází. smajlik Také jsem před lety četl na internetu ,že lze ve větší zavařovací sklenici vařit brambory,za pár minut,tak jako v papiňáku.Tak jsem si pořídíl 2,5 litrovou sklenici,která se vleze do mikrovlnky a od té doby brambory vařím jen tímto způsobem,protože jsou mnohem chutnější,díky tomu,že se tam dává na dno jen asi dva centimetry vody a chuť se nevyvaří do vody.Jen od toho incidentu víčko dotahu zlehka,což mělo za následek to,že vaření se prodloužilo asi o dvě minuty.To ale není nic podstatného.

autor: Hella
vloženo: 12.08.2013 09:15:15   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Eman: smajlik Nikdy jsem neslyšela, že při dodržení času vlnění a použití nových šroubovacích víček by se něco takového stalo! Jen se divím, že po takové zkušenosti dál v mikrovnce zavařuješ! Já osobně tento způsob zavařování používám jen na zpracování malého množství, např. jak postupně dozrávají okurky. Pokud mám potřebu zavařit větší množství, zavařuji v myčce, http://www.toprecepty.cz/recept/28254-zavarovani-v... je to nejrychlejší a nejpohodlnější.

autor: Eman (neregistrovaný/á)
vloženo: 11.08.2013 23:41:57   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Já jsem asi dva roky zavařoval v mikrovlnce bez jakýchkoliv problémů.Zavařuji většinou 3 -4 sklenice a tak je "vlním" každou samostatně.Vloni jsem zavařoval zelí.Tři sklenice bez problému a čtvrtá mě asi po 5 minutách explodovala.Nikomu tu hrůzu nepřeji.Byla to rána jak z děla,urvalo to dvířka od mikrovlnky a zelí se rozletělo po celé kuchyni.Nejhorší ale bylo,že manželka,která stála asi 2 a půl metrů před mikrovlnkou chytla střepinu přesně doprostřed čela a tekla jí z toho krev.Já jsem v první moment hrůzou zkoprněl a manželka také stála bez hnutí ohozena od hlavy po kolena zelím a z čela tekoucí krev.Nechci ani pomyslet na to,kdyby se střepina trefila do oka.Střepinu se mi podařilo vytáhnou a ránu jsem vydesinfikoval,taže nakonec nenemusela jít ani k doktorovi.Od té doby zavařuji tak,že víčka jen velice,velice zlehka zatáhnu a po po vytažení z mikrovlnky je dotáhnu a otočím vzhůru nohama.Zatím mě to tak funguje a zavařeniny se mi nekazí a hlavně nehrozí nebezpečí výbuchu.

autor: Hella
vloženo: 11.08.2013 23:09:18   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Martina: Není mi jasné, na co se ptáš. Máš tady v diskuzi pod receptem celou řadu názorů. A na co teď chceš odpověď? Když tomu nevěříš, těžko pro to můžu něco udělat. Buď si to sama vyzkoušej, nebo si dál zavařuj po svém.

autor: Martina (neregistrovaný/á)
vloženo: 11.08.2013 18:38:53   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

verca122:Můžu se taky zepat, jsem na tom stejně. Mám hrůzu strčič do mikrovlnky to šroubovací víčko. Vždy se říkalo, že kov nebo zlacené nádobí je špatně. Jak to tedy je ???
Děkuji moc Martinasmajliksmajliksmajliksmajlik

autor: verca122 (neregistrovaný/á)
vloženo: 05.08.2013 08:56:40   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

,,,,,,,,tak se jeste ted klepu,,,,,,poprve jsem dnes zkousela zavarovat v mikrovlnce,,,,,,,uz dlouho me to lakalo,precetla jsem mnoho komentaru a navodu,ale ty obavy me brzdily,,,,,,,abych si neznicila mikrovlnku,abych neudelala diru ve zdi k sousedce,,,,,,,zvedavost a odvaha vsak zvitezily a jsem dalsi v rade spokojenych a doufam,ze budu uspesne pokracovat,,,,,,,,diky devcata za navodysmajlikwww.toprecepty.cz

autor: Helena (neregistrovaný/á)
vloženo: 07.04.2013 21:35:49   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Já zavařuji v mikrovlnce už několik let a nikdy mi nic nebouchlo. Maximálně víčka trošku povolí. Když sklenice vyndám, utáhnu a položím na utěrku, dnem vzhůru. Můžu říct, že za sezonu zavařím tak sto až dvěstě sklenic. Jak ovoce, zeleninu, lečo atd. Opravdu nikdy mi nic nebouchlo a jestli se mi z toho množství, co zavařím, zkazí tak dvě až čtyři sklenice, je hodně. Tak se toho nebojte!!!smajlik

autor: lili (neregistrovaný/á)
vloženo: 24.03.2013 16:47:07   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Jirka:

jeje tak to je nadeleni, myslela jsem, ze to nekdy vyzkousim i kdyz mam pocit, ze to muze bouchnout a jak tu ctu zkusenosti tak zase tuto moznost zapomenu. dikysmajlik za varovani.

autor: yoolo (neregistrovaný/á)
vloženo: 11.01.2013 20:01:39   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Toto by som urcite neskusal - neviem, ako ostatni vyrobcovia, ale moja Whirlpool upozornuje aj v navode : Mikrovlnnu ruru nepouzivajte na ohrievanie potravin vo vzduchotesnych nadobach. Ohrevom sa zvysuje tlak a pri otvarani moze sposobit skodu alebo exploziu. Uz nasi predkovia zistili, ze para dokaze utiahnut aj vlak...
Ja dodavam, ze explodovat natesno zatvorena flasa moze bez otvarania. Ak by som nemal inu moznost sterilizovania, tak urcite by som viecko nechal pocas sterilizacie povolene, aby vznikajuca para mohla uniknut, po ukonceni a vybrani z rury by som ho dotiahol a flasu prevratil, aby sa aj viecko dosterilizovalo.

autor: Hella
vloženo: 11.12.2012 19:17:01   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Marie: Ano, ten recept už jsem sem taky kdysi dala http://www.toprecepty.cz/recept/28254-zavarovani-v...

autor: Marie (neregistrovaný/á)
vloženo: 09.12.2012 21:23:52   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Eva: No to se tedy máš čím chlubitsmajliksmajlik Mezi špinavým nádobím, holt smajlik

autor: Eva (neregistrovaný/á)
vloženo: 09.12.2012 20:42:50   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Já zavařuji v mičce mezi špinavým nádobím ... Zbytek oběda šupnu do sklínky a mezi to nádobí. Nejdelší program a je to.
Jablka na štrůdl, jahody,prostě měkké ovoce - s tím není problém
Nemám pořád plnou lednici zbytků a chuť může přijít třeba za týden.

autor: Hella
vloženo: 26.11.2012 10:56:47   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Jirka: To mě fakt mrzí, já jsem s tím nikdy neměla problém. Ale teď když tady čtu ty hororové situace, raději zavařuji jednu skleničku po druhé. Chyba je vždycky ve víčku a jistota je jistota. Nic jiného vám nedokážu poradit.

autor: Jirka (neregistrovaný/á)
vloženo: 17.11.2012 19:47:11   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

seznam.czTak jsem chtěl udělat ženě radost,nastrouhal jsem jablka,vymačkal,
zde není plyn,takže mikrovlnka,spočítáno s časy,klid pohoda,při vytahování,když jsem je měl cca20cm my všechny explodovaly jeden
směr byla má osoba,nepočítám tu hroznou u hlavy ránu,ale ten výs-
ledek na zdech byl katastrofou,celý den úklid.Vyberte si jak za-
vařovatsmajlikseznam.cz

autor: Ola (neregistrovaný/á)
vloženo: 08.10.2012 16:48:42   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Dnes ráno to bylo u nás v kuchyni jako po výbuchu. Chtěla jsem zavařit pár sklenic jablek. Měla jsem různé velikosti sklenic, tak jsem si dle návodu spočítala minuty dle objemu sklenic, kusů a výkonu mikrovlnky. Myslím, že dobře. Pak jsem dala 2 litrové sklenky do mikrovlnky a začala zavařovat, měla jsem spočítáno 12 minut. Mám mvt 900 W. Měla jsem slastný pocit, jak je to fajn vymyšlené a super. Než jsem tuto myšlenku opustila, ozvala se rána jako z děla, otevřela se dvířka od mikrovlnky a všude bylo sklo a jablíčka. Sklo v mikrovlnce bylo zaražené i ve stěnách. I toto se může stát. Jinak přeji ostatním příjemné zavařování v mvt, já už ne!!!smajliksmajlik

autor: karel (neregistrovaný/á)
vloženo: 18.09.2012 10:35:14   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

zdravím, zkoušel jsem zavařit masozeleninový příkrm pro malou, ale během zavařování to syčelo. Myslíte, že je to špatně? díky H.

Co by na tom mělo být špatného,leze ze sklenice přebytečný vzduch
který zrovna tak utíká v hrnci při sterilování a bude chybět po zchlazení, podtlak bude držet víčko o což právě jde.smajlik

autor: Alca (neregistrovaný/á)
vloženo: 16.08.2012 20:28:39   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Jak dlouho zavarovat male sklenicky?Mam sklenicky od Jihoceskeho jogurtu smajlik.Dekuji za radu

autor: Stryjoška (neregistrovaný/á)
vloženo: 06.08.2012 13:54:46   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

smajlikK zavařování v mikrovlnce lze použít i normální víčka, používám ale raději úplně nová. Způsob a čas je stejný, jako při použití šroubovacích víček. Po vytažení z mikrovlnky na ně položím utěrku namočenou ve studené vodě a vykroucenou a nechám zcela vychladnout.

autor: spagetka
vloženo: 13.07.2012 18:37:24   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Eva:Trošku tvůj dotaz nechápu, dyk hodiny na mikrovlnce si řídíš dle skutečných hodin třeba v obýváku, takže to musí být stejnýsmajliksmajlik

autor: Eva (neregistrovaný/á)
vloženo: 13.07.2012 18:20:03   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,a už mě to vrtá dlouho hlavou:ty minuty se počítají na hodinách nebo na hodinách na mikrovlce.Už loni jsem to chtěla zkusit ale nemám odvahu.Díky

autor: Hubert (neregistrovaný/á)
vloženo: 15.06.2012 12:04:09   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Jinak přímo epesní ohňostroj vzniká na oprýskaném smalto nádobí, když se toho všici bójí a nikdo to neviděl ... tak bacha na děti a smalto hrnky.

autor: Hubert (neregistrovaný/á)
vloženo: 14.06.2012 23:45:34   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Solidní nápad, a VELKOPLUS tomu, kdo první né zkusil zavařit, ale kdo první ostatním o tym napsal ;-.) Zkusím to s letošní órodó taky, ale jaxe píše o pár desítek příspěvků výše / níže - určitě bez víka (bo ftaláty v qualitní čínské botě taky nejsou vidět a věříte tomu, že tam jsou!) - a pokud s víkem, tak v normál troubě, mw si mrvit nechci. Snížený výkon je znát u starších mwt; blbě ohřívají jídlo/talíře - hlavně ty válečné s hákenkrajcem na dně.

autor: Honza (neregistrovaný/á)
vloženo: 12.04.2012 20:34:00   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

zdravím, zkoušel jsem zavařit masozeleninový příkrm pro malou, ale během zavařování to syčelo. Myslíte, že je to špatně? díky H.

autor: Z (neregistrovaný/á)
vloženo: 29.10.2011 17:48:11   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Nikdy jsem nezavařovala, dnes došlo k mé premiéře. Zkoušela jsem to tedy dle tohoto návodu. Dvě sklenice, jedna vydržela, druhá praskla u dna. Tak si říkám, kde se stala chyba?smajlik

autor: Zbyněk (neregistrovaný/á)
vloženo: 03.09.2011 01:45:38   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Markéta:No před 40 lety mi zapoměli učitelé vysvětlit, že budu psát jednou něco do počítače i když jedním prstem...Radši sem koukal 9 let ve škole z okna, což je znát...Manželka mi už neporadí, dívá se na mě už skoro deset let shůry.Možná kdybych napsal vždy misto tvrdého Y měkké a opačně bylo by to lepší...Někdy to zkusím,ale aby to nedopadlo ještě hůře.Ale jinak se za to docela stydím.Budu muset nějak řesít,ani nevím kolik sem tam naflákal ted chyb..Zbyněksmajlik

autor: Markéta (neregistrovaný/á)
vloženo: 31.08.2011 07:38:51   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Zbyněk:Zbyňku, dobrý, ale co ten pravopis?

Zbyněk:

autor: Zbyněk (neregistrovaný/á)
vloženo: 30.08.2011 16:43:28   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Což to takhle zkusyt bez víček ??Odpadne nebezpečí exploze, a neohřívá se zbytečně kovové vičko !! Dávám je tam až po vyndání z mikrovlnky a potom lahve otočím aby se vysterilovalo víčko.Akorát je potřeba dát pozor na opaření pří vyjímání, talír v mikrovlnce je nestabilní, má většinou jen tři kolečka !!Okurky vypínám když začnou mírně bublat...Jelikož lenost má na svědomí různé vynálazy , tak už to dělám asy 10let, akorát sem sy to zapoměl nechat patentovat, jako u více mích nápadů..Zdravím, Zbyněk ve Slivenci pod pupenci.

autor: jahoda
vloženo: 20.08.2011 17:28:32   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

senky: jj, také se mi stalo, že nevlezlo vše do hrnce, tak dám do menšího hrnce a na dno mám takovou děrovanou podložku (aby sklenice nebyla uplně na dně).
Jasně, já také v žádném případě nikomu neberu, co se mu osvědčilosmajlik
Jen se mi ta MW nejeví tak výhodná na zavařování, možná i proto, že pokud zavařuji, tak ve větším množství.
Většinou, kdo je na něco zvyklý a je spokojen, tak u toho zůstanesmajlik

autor: senky
vloženo: 20.08.2011 16:50:53   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

jahoda:Jahůdko,souhlasím s Tebou,nanejvýš,pokud mám něčeho dvě-tři skleničky,použiju obyč kastrol,ale MW mě teda neláká a ani,jak se znám,nezláká.smajlik Ale když to někomu vyhovuje..smajlik

autor: jahoda
vloženo: 20.08.2011 16:45:02   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

na-bena:
Nejsem autorka a také nejsem zastáncem zavařování hokus-pokus v MW.
Mám obyčejný zavař.hrnec - dnes cca za 500,-Kčhttp://www.vseprokuchynadomacnost.cz/domaci-potreb... už několik desítek let a neměnila bych.
Hodím za sporák - na jedné plotýnce (teď na plynu, dříve elektr.), vleze se tam 16 sklenic 0,7l a pokud dám do hrnce vlažnou vodu, je razdva zavařeno. Jak teploměr vyletí na 80st., vypnu sporák a nechám 20min. v horké vodě, potom sklenice vyndám a dám vychladit+přehodím přes sklenice mokrou utěrku. Hotovo, žádné nervy, žádný nepořádek a regál ve sklepě brzy plnýsmajlik

autor: na-bena (neregistrovaný/á)
vloženo: 20.08.2011 14:51:02   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Jana Remkova:
včera jsem zavařovala ryngle - někde jsem četla na netu, že mohou být do MT i klasická víčka nešroubnovací, na okurkách mi to nevadilo, ty se podařily, ale ty ryngle - první sklenice přetekla, dobře,tak zkusím další, zase přetekla a ta třetí - ta mi dala zabrat, hodinu jsem to uklízela ten maglajz, který vystřelené víčko udělalo v troubě.A stejně se mi grilovací a pečící těleso nepodařilo pořádně umýt, protože jak jsem tam dnes pekla maso, myslela jsem, že hořím, kolik z toho šlo ještě kouře po vypálení těch sladkostí. Nechce se mi kupovat sklenice se šroubovacím víčkem, když mám obrovské zásoby klasických sklenic. Tak tpo je má zkušenost - udělal jsem někde chybu ?smajlik

autor: Dominik (neregistrovaný/á)
vloženo: 11.08.2011 22:17:48   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Zdravím všechny kuchaře a kuchařky, jsem velký fanda do vaření a chtěl bych se s vámi podělit o možnost, jak číst časopisy na internetu. Na stránkách Publero.com jsou spousty titulů online a některé jsou i zdarma. Pár jich je i o vaření například zde: http://cs.publero.com/casopisy/life-style Přeji hodně povedených jídel smajlik

autor: pes (neregistrovaný/á)
vloženo: 10.08.2011 16:21:35   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

smajliksmajlik

vloženo: 03.08.2011 22:54:44   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

tak jsem to taky zkusila: Taky jsem vyzkoušela a jsem maximálně spokojenásmajlik. Když mám více sklenic, dávám do trouby. Ale 2 sklenice v klidu zavařuji v mikrusmajlik. V myčce to jde taky?smajlik Kdysi jsem zavařovala i v malé pračce-neautomatické, pochopitelněsmajlik, ale v automatické jsem třeba prala okurkysmajlik. na co lidé nepříjdou, že?smajlik

autor: tak jsem to taky zkusila (neregistrovaný/á)
vloženo: 03.08.2011 22:20:12   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

v horkovzdušný troubě jsem dnes zavařila nadvakrát po 6 sklenicích okurek na plechu s vodou bez utěrky a jsou úplně parádní
Pak jsem měla ještě dvě sklenice se švestkama a ty jsem dala do mikrovlnky a jsou taky baječný, sice trochu šťávy uteklo, ale dobrý. Největší strach jsem měla z víček, ale držely, používám jen šroubovací. Jediné co jsem nezkusila je zavařovat v myčce, ale asi ani nevyzkouším, protože trouba na více sklenic a mikrovlnka na málo sklenic mi přijdou že vycházejí levněji, než 2,5 hodinový mycí cyklus v myčce. Jinak všem co to nezkusili vzkazuju zkuste, budete okouzleni, je to velmi čisté a časové nenáročné. smajlik

autor: Hella
vloženo: 30.07.2011 15:56:43   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Wawerlay: moc jsem přemýšlela, jak se taková nehoda může stát. A myslím si, že je to víčkem. Málokdo si kupuje nová víčka, spíš se dokola používají ta stará. A pak záleží, jak se otevírají. A právě u těchto šroubovacích si při otevírání člověk pomůže buď nožem nebo klepnutím o stůl. A to je to, co může způsobit při zavařování v mikrovnce problém. Jinak si to nedovedu vysvětlit.

autor: trilobice
vloženo: 30.07.2011 11:45:56   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Wawerlay:
Ahoj všichni, koukám jako blázen, kolik lidí zavařuje v mikrovnlce. A to ta víčka nic nedělají? Jak to? Já myslela, že jakýkoli kov v mikrovlnce způsobí katastrofu. Normálně nezavařuji, ale teď jsem jako slepá k houslím přišla k meruňkám a hledám rychlou a nenáročnou variantu. To vlnění se mi líbí, ale bojím se, abych si snahou o úlevu nezpůsobila starost navíc. Děkuju za rady a poučení. smajlik PS. Beru zpět, vyzkoušela..šlo to. Teď ještě, jak dlouho ty meruňky vydrží. smajlik

autor: Wawerlay
vloženo: 07.07.2011 13:43:36   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Tak se musím přiznat, že jsem včera dopadla jako Paprika smajlik Ale ani nevim proč - sklenice mi utahoval chlap a zavařuju v mikrovlnce už poněkolikáté a doposud vždy úspěšně smajlik
Zavařovala jsem marmeládu z černýho bezu a angreštu - tak, že by souvislost v malých bobulích? smajlik

autor: Sarovka
vloženo: 20.09.2010 13:46:08   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Hello, díky. Zavařovala jsem v mikrovlnce okurky. Zhruba před měsícem a čekala, co to udělá.smajlik Super. smajlik Okurky si zachovaly krásnou barvu, zavařování bylo velmi rychlé a nic se nekazísmajlik Jsem nadšená.

autor: Hella
vloženo: 06.09.2010 19:08:03   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Teda, Papriko, až se mi zastavilo srdce, když jsem tu spoušť viděla. Ty mě tedy musíš proklínat. Fakt si nedovedu představit, jak je to možné? To jsi měla málo nebo špatně utažené víčko? Nebo vyšší teplotu? Já už s tím zkoušela všechno možné, i použitá víčka, i vysokou teplotu i delší čas atd. a fakt se mi nikdy nic nestalo. Tak promiň, zase jsem jednou dráždila hada bosou nohou smajlik smajlik smajlik

autor: česnečka (neregistrovaný/á)
vloženo: 06.09.2010 17:54:55   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

já zkoušela okurky a v pohodě...proč se to stalo paprice?

autor: srettka
vloženo: 06.09.2010 17:16:54   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

smajliksmajliksmajliksmajlik papriko, ty si komik, já z tebe umřu smíchysmajliksmajliksmajlik takovej masakr ovocnou pilou se jen tak nevidísmajliksmajlik

autor: Paprika
vloženo: 06.09.2010 16:24:09   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Hello - jsem TELE Z JETELE. Přidávám fotku, jak dopadl můj pokus o zavaření brusinek v MW po 1,5 min. smajliksmajliksmajliksmajlik. Tuším, kde jsem udělala chybu, ale neměla jsem sílu to zkoušet znovu. Snad někdy jindy a s něčím jiným.smajlik
Recept nezavrhuji, chyba byla u mně.

autor: Dádule (neregistrovaný/á)
vloženo: 15.08.2010 21:22:31   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Soni,já bych maso v mikr.nezavařovala.Zavařuji tam okurky,zeleninu,ap.věci,které se zavařují kratší dobu.Maso zavařujeme 1.den 2 hod.,necháme vychladnout a 2.den znovu 1hod.Maso je třeba vařit dlouho.Ale možná má někdo jinou zkušenost.Zavařujeme syrové maso.To je moje zkušenost.smajlik

autor: Soňa (neregistrovaný/á)
vloženo: 15.08.2010 17:56:36   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Prosím, může mi někdo poradit, zda můžu zavařovat v mikrovlnce i maso ? Má s tím někdo zkušenost. Děkuji Soňa

autor: Zdenka (neregistrovaný/á)
vloženo: 15.08.2010 14:55:25   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Zavařuji podle p.Balaštíka a vše funguje k naší spokojenosti!!!

autor: Sláva (neregistrovaný/á)
vloženo: 12.08.2010 18:31:19   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Zdravím všechny chci se zeptat jak se zavařujou houby. Jestli je to stejné jako např. okurkya nebo ovoce.Díky za radu.smajlik

autor: Alča (neregistrovaný/á)
vloženo: 07.08.2010 16:06:28   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Dočetla jsem se,že lze sterilizovat okurky v mikrovlnce.Přemýšlela jsem o tom a dnes jsem to hned vyzkoušela.Jsem velice spokojená,je to hned a okurky vypadají velice pěkně.Nic se nestalo a víčka drží.Zvláště to ocenuji při sterilizaci menšího množství skleniček.

autor: pralinkaaa
vloženo: 30.07.2010 11:26:34   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

dneska jsem zavařovala pastu z feferonek a povedlo se, ikdyž jsem se toho bála, je to super způsob a hlavně je to rychlovka, takže dávám bodík smajlik

autor: innael
vloženo: 27.07.2010 22:43:08   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

I já zavařuju v MT a jsem s tím velmi spokojená.
Ovšem když jsem zavařovala poprvé, pečlivě jsem si vypočítala čas a vlnila. Před koncem vlnění se MT sama vypla a nešla zapnout smajlik. Myslela jsem si, že je po ní a nadávala jsem si, že kvůli blbejm kompotům jsem ji zničila smajlik. Po nějaké době se trouba zase zapla - nejspíš ji vypla nějaká pojistka, protože kompoty bublaly ještě asi hodinu! po vytažení (skutečně nepřeháním). Prostě byla trouba asi přehřátá.
Takže chyba byla v délce vlnění, přestože to bylo vypočítáno správně. Příště jsem snížila čas a bylo vše OK, ovšem také odcházím radši do jiné místnosti smajlik a opatrně nakukuji smajlik.

vloženo: 27.07.2010 21:36:06   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Hella já to včera taky zkoušela se sedmičkami a s víčky na závit. Popravdě, vždycky mám strach a jdu raději vedle do pokojesmajlik, ale dopadlo to dobře. No, ještě třeba vyzkoušet ta klasická, nešroubovací víčkasmajlik. Ty už to máš za sebou.smajlik

autor: Hella
vloženo: 27.07.2010 21:21:54   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Tak jsem dnes zkusila zavařovat okurky s normálními víčky, použila jsem i již použité a bylo to zcela bez problémů. Po vyjmutí z trouby byla víčka sice vyboulená ( dala jsem nálev až 5 mm pod okraj, což by se nemělo), ale zavařilo se to v pohodě, nic neteče. Tak jsem přidala obrázek č. 7 - tři sklenice o objemu 370 ml (malé) jsem vlnila 11 minut na 750 W.

autor: Standa (neregistrovaný/á)
vloženo: 14.03.2010 18:27:11   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Dobrý den!
Zavařuji v mikrovlnce od 11/2008, kdy jsem si přečetl poprvé článek od pana Balaštíka. Moje velká zkušenost je, že se nesmí používat víčka Omnia!! Pokud se to někde dočtete, tak si z Vás někdo dělá srandu a dopadnete jako já. Obsah malé sklenice s lečem dokonale explodoval do mikrovlnky. Na dně zbylo snad 1 cm leča. Milou mikrovlnku jsem vzal sprchou a nechal vyschnout do druhého dne. Nedoporučuji to po mně opakovat, jelikož je to spotřebič l. stupně!! Zásadně používat šroubovací víčka Twist- Off. 1 dcl odpovídá asi 1 minutě ohřevu naplno. Jinak se nemusíte bát. Já už sám jsem zavařil přes 300 sklenic a nic se vážného nestalo.
Pokud se zavařuje vařící polévka, tak se čas podstatně zkracuje na cca. 2 minuty u sklenice o obsahu 720 ml. Pod sklenici zásadně misku z plastu. Bezpečně se to vyndává bez opaření a zachytí to přeteklou kapalinu. Většinou to vypínám 5-10 vteřin po prvním odfouknutí. Ještě by bylo potřeba zjistit, jak je to bezpečně zakonzervované z mikrobiologického hlediska? Víčka zřejmě budou rychleji odcházet mikrovlnným ohřevem, než klasickým způsobem.
Sklenici neobracím, jak jsem to dělal dříve a drží to také spolehlivě.

autor: Renata (neregistrovaný/á)
vloženo: 19.12.2009 19:44:10   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Jsem velký fanda, tak to studuji na internetu kde se dá, zjistila jsem, že je třeba si zadat ZAVAŘOVÁNÍ V MIKROVLNCE -ne v mikrotroubě a je tam mnoho možností. Někde jsem se tam dočetla, že víčka jsou hliníková a to mikrovlnce nevadí, tak asi byla hliníková ta popisovaná lžička, že nejiskřila.Tak se nebojte a zavařujte, mám zkušenost, že když víčko se protáčí,nejde pevně zašroubovat, tak odskočí -ta rána ale není velká, jinak pohoda, nechávám volno nahoře tak 2cm, méně se bojím.Prý ale stačí 5mm.

autor: Dagmar (neregistrovaný/á)
vloženo: 07.12.2009 19:31:43   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Právě jsem zkoušela zavařovat domácí paštiku,ale bohuželsem ji tam nechala asi dlouhosmajlik, čekám až vychladne a pak ji zkusím...ale jinak nic nebouchlo , jen trochu sádla mě vyteklosmajlik

autor: Yana (neregistrovaný/á)
vloženo: 08.09.2009 11:39:11   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Zrovna jsem to vyzkoušela. Také prvně s obavami, sterilizovala jsem 4 šroubovací sklenice se švestičkami (samozřejmě z vlastní zahrádky smajlik ve vlastní sťávě, 20 minut, pak jsem je vyndala ven, neobracela dnem vzhůru, ale dala na dřevěné prkénko a přikryla mokrou utěrkou, aby pomalu zchládaly. Povedlo se! (v zimě je použiju na šv.knedlíky nebo ovocný koláč s drobenkou, mňam).

autor: Marsí (neregistrovaný/á)
vloženo: 04.09.2009 16:26:00   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

lidičky já jsem strašná poserka...páč jsem byla léta odpůrkyně "mrtvovlnky", ale časová tíseň mně donutila si ji také pořídit a přiznám se, že všechno co tam dávám, tak s hrůzou čekám, aby to nebouchlosmajlik Ale jelikož léta zavařuju v plynové troubě, tak snad najdu odvahu i na toto. Opravdu tam mohu šoupnout plastovou misku pod květináč a sklenici i s víčkem?..Blbá otázka co?smajlik

autor: MarieH.
vloženo: 04.09.2009 10:36:41   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Dobrý den, jsem tu nová, ale musím se přidat k diskuzi.
Mám nerez mikrovlnku a tak si myslím že kovová víčka nemohou až tak poškodit mukrovlnky.

autor: Hans (neregistrovaný/á)
vloženo: 21.08.2009 19:14:26   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Čtu tady takové odbormné projevy o škodlivosti kovového talíře v MV, ale jak si mám potom logicky vysvětlit, proč ti hloupí výrobci používají k výrobě MV plech? Proč se neporadí s naším odborníkem? A to celosvětově? Proč na okénku je plechová síťka? Pokud vím, tak mikrovlny jsou velmi malé a teplo vznikne v MV tak, že se rozkmitají molekuly vody v jídle a třením o sebe se vytvoří teplo. Jinak jsou to obyčejné radiové vlny o velmi vysokém kmitočtu a malém výkonu. Zdravím všechny kuchařky.

autor: Hella
vloženo: 16.08.2009 00:47:39   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Dneska mě sousedka upozornila, že tento způsob zavařování doporučovali před 14 dny v páteční příloze Blesku tam kde je program TV (ve speciální příloze Zavařujeme) jako ideální na okurky.

autor: Hella
vloženo: 14.08.2009 21:45:19   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Iljušo, nechci a ani nemůžu s tebou polemizovat a to z několika důvodů. Jednak se renomovaní vědci nemůžou shodnout, zda mikrovlnka škodí nebo ne. Uvádí spoustu důvodů pro i proti, to asi všechno teprve ukáže čas. Tvoje argumenty ohledně záření a ničení mikrovlnky vypadají logicky, ale... jako součást mikrovlnky jsme při koupi vybalili talíř Crisp, který je kovový s teflonovým povrchem, akorát má gumové mini nožičky a pokládá se na otočný skleněný talíř. Na tomto talíři se všechno opéká dohněda zezhora i zespoda. Takže víčko vadí a kovový talíř nevadí? Pochybuji totiž, že by výrobce dával do svých výrobků něco, co je zároveň při používání ničí.
Pan Balaštík píše, že takto zavařuje léta, možná se v té knížce dočtu i něco o trvanlivosti jeho mikrovlnek, zatím nevím...

autor: Iljusa
vloženo: 14.08.2009 15:14:53   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

vybusna - reakce na google - dneska má výročí pán, kterému za MVT vděčíme - smajlik, čteš správné stránky smajliksmajliksmajliksmajlik

autor: Iljusa
vloženo: 14.08.2009 15:11:28   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

jednoduše - plyne z toho toto - že škody na mikrovlnce nejsou patrné ihned, ale časem - tudíž si jí zničíte, aniž by jste si to uvědomíte.
tak nějak vybusna - zničí se magnetron, takže když si na nové MVT ohřeješ třeba těstoviny za 2 minuty, při používání MVT na zavařování ti budou tytéž těstoviny ohřáty třeba za 2 roky za 5 minut.smajlik

vloženo: 14.08.2009 14:58:18   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Já jsem to hned vyzkoušela. Rozumím tomu tak, že když to budeme dělat často, tak ano, vybusna, časem asi budeme déle ohřívat cokolivsmajlik, ale zas tak často to používat nebudu, jen v případě, že mám pár sklenek, 1-3, kvůli kterým se mi nechce dávat vodu na plech, nebo vytahovat ze sklepa zavařovací hrnec a tak jsem to hned vyzkoušela na ostružinách, sice s hrůzou, ale hrůza se nekonalasmajliksmajliksmajlik A přidávám foto.

autor: vybusna
vloženo: 14.08.2009 14:32:50   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

iljusa...a teraz si to skusim prelozit....cize ak budem zavarat v mikrovlnke, tak na ohrev, resp. inu cinnost, budem potrebovat dlhsi cas...ano?

vloženo: 14.08.2009 14:31:10   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Iljuso, tak tos nám to dala a já tam zrovna morduji ostružinysmajliksmajliksmajlik

autor: Iljusa
vloženo: 13.08.2009 16:46:15   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Jen bych se chtěla zeptat, jak dlouho toto již praktikujete. Jelikož kov neabsorbuje mikrovlnné záření, tudíž se od něj mikrovlny odráží zpět, zpětně se indukují do magnetronu, což je zdroj mikrovlnného záření v mikrovlnné troubě. Víčko sice neprská ani zajiskří, jelikož netvoří obvod, tudíž je indukce nulová, není poničení mikrovlnné trouby navenek znát, ale časem se projeví nižší účinností při vyzařování mikrovln, tj. snižuje se výkon ohřevu, jelikož indukce mikrovln probíhá pouze v pásmu molekul vody.smajlik

autor: magdalenka
vloženo: 13.08.2009 15:07:38   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Jani, kniha je z r. 1979 - Konzervovanie v domácnosti. Čiže o mikrovlnkách tam nemohlo byť ani slovo. Ja sa bojím zavárať aj trúbe, nieže ešte v MW! Prepáč, že som ťa išla poúčať, myslela som si, že si vôbec klobásy neskúsila zavariť. Ahojky!

vloženo: 13.08.2009 13:39:48   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Já se budu muset po tom časopise mrknout, ale to už je asi starší vydání, že? Magdalenko, ty máš odskúšanésmajlik, ale i vté mikrovlnce? Já mám taky odzkoušené, ale klasicky v hrnci, tady bych si ani na tu troubu(klasickou) netroufla u těch klobás, to se špatně odhaduje. taky já a fyzika, jak píše Hella, já nevím 6 min 700W to je dost, ne? Nebo ne?smajlik

autor: magdalenka
vloženo: 13.08.2009 11:52:25   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Janka R., ja mám knihu od Balaštíka o zaváraní všetkého možného, staršie vydanie. (som v práci, tak nepoviem presný názov) tam sa popisuje aj zaváranie klobás - odskúšala som, kedysi keď sme chodili na dovolenku s deťmi do kempu. Na dno asi 3 cm vody, umyté nožičky klobás, červené viečko. Kvôli botulotoxínu sa doporučuje 2x sterilizovať, druhýkrát po 48 hod., takže klobásy sú trochu uvarené. Vhodné do kapustnice, fazuľovice a pod. Mne viac vyhovuje mrazenie údených klobás.

autor: Hella
vloženo: 13.08.2009 11:42:39   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Jani, píše tam, že takhle zavařuje i maso a masové směsi, houby, ořechy, prostě všechno. Já tedy zavařuji ořechy bez víček http://www.toprecepty.cz/recept/2453-orechy-zavare... a mám zkušenosti, že vydrží, ale možná když jsem to kdysi slyšela, tak to původně možná taky mělo být s víčkem a jen jak lidi jsou nedůvěřiví, tak si to upravili. No nevím. Jinak přidávám i obrázek té Knihovničky a upoutávku na tu knížku, ze které to je.

vloženo: 13.08.2009 11:27:17   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Taky mi to nedá a už si o tom doma i povídámesmajlik, tak mne napadlo Hello, nezkoušel někdo tímto způsobem zavařovat maso, popřípadě klobásy? Zdá se mi to takové jistější, že by to určitě drželo, ale jak dlouho? Není o tom někde zmínka? Po zabíječce, by se to šiklo vědět, přece jen, mražená klobása se nedá srovnávat se zavařenou, že josmajliksmajlik

vloženo: 13.08.2009 10:15:30   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Helenko. Nedá mi to klidu. Raději si to dám do oblíbených, abych to neztratil, když to půjde. To by byla opravdu bomba. Jsem si jistej, že to Janička R. nebo pipre, nebo Jiřinka K a nebo Paprika nevydrží a vyzkouší to. Tak počkám . Kdo si počká, tak se dočká.HI HI. Ale jistě by jsi to nepsala, kdyby jsi to nevyzkoušela i ty. tak +bodík

vloženo: 13.08.2009 09:03:56   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

No, je to rozhodně bomba nápad, o víčkách už jsem slyšela, že to nějak nevadí. Jen nevím, úspora elektřiny?smajlik Zavařovala jsem 30 sklenic broskví, jestli dobře počítám, tak to je +- 3 hodiny, to bych řekla, že v troubě to mám rychleji. Jedině, že bych zavařovala snad 3 sklenice.smajlik Za nápad ovšem dávám plusíksmajlik, člověk nikdy neví, kdy se to bude hodit.smajlik

autor: Hella
vloženo: 13.08.2009 09:03:35   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Vím, že spousta z vás si kupuje Knihovničku receptů a tam je tomu věnováno několik stran, ale bohužel to už je číslo z minulého měsíce, tak není na stáncích. Proto jsem to sem dala. Určitě si seženu i tu knihu, kde je všechno dopodrobna popsáno. Sám pan Balaštík se konzervaci potravin profesně jako vědec věnoval celý život (je spoluautorem kdysi tak oblíbené konzervy Leča s moravskou klobásou). Píše, že dnes jako důchodce to má jako koníčka a zavařuje si takto každoročně 600-700 sklenic. Sama jsem to vyzkoušela, i s tou lžičkou, fakt nic nejiskří. Manžel mi to vysvětloval, že to jiskřit nemůže, ale já jsem na fyziku analfabet, těžko bych vám to tlumočila.

autor: Paprika
vloženo: 13.08.2009 07:42:34   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

smajliksmajliksmajlik koukám jako blázen. Nikdy jsem nic nezavařovala, protože se mi to zdálo složité (až letos jsem prvně dělala marmelády v DP - bože díky za tu technikusmajliksmajlik). Hned jsem měla dotaz na víčka, ale už jsem se to dočetla dole. Mám ale obavu, že ty vlny nepoškozují to víčko samotné, ale odrazem zpět ten vlnový vysílač. No nevím - mám starou mikrovlnku asi 15 let, tak to asi zkusím. Jen musím vymyslet, co smajliksmajlik
Hello - Ď. za recept. smajliksmajliksmajlik

vloženo: 13.08.2009 07:37:38   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Helenko. Nezlob se. Tohle bych si netrofl. MOŽNÁ, SNAD , když je víčko jako nové nepoškozený ochraný lak na něm ??? , ale i tak ta obava tady je. Nevěřím, že ty víčka bez izolační ochrany by nedělali paseku. Jsem ale zvědavej a a možná zkusím zprvu samotné víčko a uvidím. Když to udělám, tak sdělím s jakým výsledkem Václav

autor: pipre
vloženo: 12.08.2009 22:40:31   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

O tom, že nesmí být v mikrovlnce nic pozlaceného vím, ale já měla dosud zato, že ani hrnec do mikrovlnky nepatří..fakt nevím, je to pro mne novinka

autor: Hella
vloženo: 12.08.2009 22:35:23   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Jinak ta víčka opravdu nejiskří, třeba lžíce také ne, ale nemíte tam dát nic třeba se zlatým proužkem (hrnek, talíř).

autor: Hella
vloženo: 12.08.2009 22:30:31   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Opravdu se používá kovové víčko, vyzkoušela jsem to s trochou dost měkkých broskví. Píšou tam, že obyčejné víčko by nemuselo vydržet ten tlak a mohlo by to při vlnění vystříknout. Proto je nutné to šroubovací dost utáhnout.

autor: KrnaZuzka
vloženo: 12.08.2009 22:26:36   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Taky jsem to už zkoušela,ale pokaždé mi to vyteklo.
Asi budou třeba úplně nová víčka.

autor: spagetka
vloženo: 12.08.2009 22:19:47   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Ty víčka ... no nevím .....smajlik ale úspora by to byla, to ano ...

autor: pipre
vloženo: 12.08.2009 22:16:16   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Možná ano, ale absolutně na povrcchu neporušené. Jedině, že by šroubovací víčka byla z materiálu, který v mikrovlnce nejiskří.

autor: Jikotka
vloženo: 12.08.2009 22:13:21   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Taky se divím že se může použít kovové víčko smajlik

autor: pipre
vloženo: 12.08.2009 22:08:57   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Tak to zírámsmajlik To víčko je kovové a to neudělá v mikrovlnce nic?

autor: Patricie
vloženo: 12.08.2009 22:07:17   Nahlásit komentář administrátorůmreagovat

Ježíš Hello, díky díky.To je to, co potřebuju. Já strašně nerada zavařuji - teď poslední dobou. MT je vysvobození.smajliksmajliksmajliksmajlik


Přidat komentář

Váš komentář se na stránkách zobrazí až po jeho ověření kliknutím na odkaz v emailu, který vám ihned zašleme na vyplněnou emailovou adresu. Z daného počítače poté můžete psát další komentáře bez ověření.


Vaše jméno:
Váš e-mail:
Komentář:
smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík
Pokud chcete přidat odkaz, klikněte na tlačítko a vložte www adresu.

Tématické fráze

zavařování hrušek v mikrovlnce zavařování masa do sklenic v mikrovlnce zavařování leča broskve zavařování zavařování rajčat v mikrovlnce zavařování masa zavařování meruněk recept zavařování klobás zavařování broskvi v mikrovlnce zavařování v mikrovlné troubě zavařování jablek zavařování hotových jídel v mikrovlnce zavařujeme v mikrovlnce zavařování okurek zavařování ořechů v mikrovlnné troubě zavařování v mikrovlnce okurky v mikrovlnce zavařování broskví zavařujeme ořechy v mikrovlnce zavařování v mikrovlnce merunky zavařování v mikrovlnné troubě zavařování hub v mikrovlnce zavařování klobás v mikrovlnce zavarovani okurku v mikrovlnce zavařování masa v mikrovlnce zavařování meruněk v mikrovlnce zavařování recept lečo zavařování v mikrovlnce zavařování hub zavařování v mikrovlnce okurky zavarovani jablek v mikrovlnce zavařování hrušek zavařování okurek v mikrovlnce zavařování ořechů sterilizace v mikrovlnce zavařování jahod v mikrovlnce zavařování v mikrovlnce balaštík zavařování leča v mikrovlnce balaštík zavařování zavařování ořechů v mikrovlnce jak zavařovat v mikrovlnce zavařujeme okurky v mikrovlnceCopyright © 2008 - 2016 www.toprecepty.cz | Šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Partner: Videorecepty               Obecné podmínky | Pexeso | RSS | Kontakty | Google+ | přihlášení přes Facebook
Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Toprecepty.czToprecepty.skTopmoucniky.czTopgrilovani.czTopkonicek.cz