Kuřecí v zelenině

Suroviny 2 porce

kuřecí prso
2 cibule
3 rajčata
žlutá paprika
sůl
pepř
červená paprika mletá

Postup přípravy receptu

 1. Na oleji osmahneme cibulku a po chvíli, když ještě není zlatavá, přidáme mletou červenou papriku, pořádně promícháme a necháme ji ještě chvíli smažit.

 2. Poté přidáme na kostky nakrájené maso, orestujeme a pak podlijeme vodou, přidáme sůl a pepř, necháme dusit cca 10 minut.

 3. Pak přidáme nakrájená rajčata a papriku, pořádně promícháme a a přikryjeme pokličkou, aby zelenina pustila vodu. Znovu promícháme a podlijeme trochu vodou. Necháme maso dusit v zelenině cca 30 minut, dokud nebude měkké. Nakonec dochutíme a popřípadě zahustíme třeba škrobem nebo troškou rajského protlaku.

Poznámka od kuchařky

Hodí se k tomu veškerá příloha: kolínka, rýže, bramborová kaše....

Komentáře k receptu Kuřecí v zelenině

 • Eja57 Eja57 (moderátorka)

  Drobek: souhlasím se Simonou, stačí chvilička a je to špatně, já osobně po přidání papriky stahuji z ohně, horká pánev/kastrol stačí na rozvonění základu a dávám zpět na oheň až při přidání masa a podlití. A špetka uzené papriky:yes:

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Roman89: ;-);-):yes::yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Roman89 Roman89 (autor receptu)

  Ano, vim ze by to mohlo zhořtknout taky jsem tím nemyslel smazit 5 minut ale jen chvilku aby to nabrala ta cibulka a i ten trošek oleje. Me zatim njc nezhořtklo to by mi děti asi nejedli :-)

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Drobek: myslím,že už víš odhadnout dobu a pokud by jsi to nedovedl,tak by to bylo hořké a neříkej,že né;-)To se musí umět odhadnout,ale to je na praxi;-)Já bych to neriskovala;-)Stačí chvíle a je celý pokrm na draka;-)

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Merylas: Přikláním se k tvé verzi,já to dlouho nenchávám neb vím,že to po delší době opravdu zhořkne,múj muž to nechává dosti dlouho a už to není ono,asi neumí vychytat tu dobu,protože ve výsledku je cítit ta hořká chuť a je to škoda!!;-)

  Odpovědět

 • Drobek Drobek

  Nezhořkne, to je pověra, jen se musí hodit do tuku a nechat rozvonět, "vykvést". Ale jen chvíli, ne 5 minut:-p

  Odpovědět

 • Merylas Merylas (moderátorka)

  Mletou papriku bych v žádném případě nenechávala chvíli"smažit". Jen zpěnit a dost, jinak zhořkne.;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: pikantni kureci kostky se zeleninou a nudlemi