Vepřové na žampionech

Suroviny 2 porce

400 g vepřového masa (dle libosti)
1 tvrdší klobása
115 g žampionů v konzervě
cibule
paprika
mletá paprika
pepř
sůl
gulašové koření
vývar nebo masox
olej
kukuřičný škrob nebo jíška - nebo něco na zahuštění

Postup přípravy receptu

  1. Na pánvi osmahneme cibulku do zlatova, přidáme mletou papriku a pořádně promícháme. Až bude cibulka zlatavá, vyndáme ji z pánve stranou a v tom samém oleji osmahneme na kolečka nakrájenou klobásu, stačí opravdu jen krátce. Poté klobásu vyndáme z pánve stranou a v tom samém oleji prudce osmahneme maso nakrájené na kostky nebo nudličky.

  2. Až maso bude osmahnuté, podlijeme vývarem nebo masoxem rozpuštěným v teplé vodě a dusíme, než maso změkne, postupně pak přidáme nakrájenou papriku a žampiony, opepříme, osolíme a necháme pořádně dusit a při míchání případně podlévat.

  3. Až bude maso měkké, dochutíme trošku gulášovým kořením, případně dosolíme nebo dopepříme. Ochucený guláš zahustíme zahušťovací směsí (škrobem, jíškou...)

Poznámka od kuchařky

Doporučuji s rýží nebo bramborovou kaší nebo jen s chlebem :) Dobrou chuť.

Komentáře k receptu Vepřové na žampionech

Tématické fráze: vepřové maso na žampionech s rýží vepřové na žampionech recept vepřové na žampionech vepřové se žampiony vepřová na žampionech žampion videorecepty na vepřové na žampionech recepty vepřové na žampionech veprove maso na zampionech vepřové na žampionech s rýží veprove na zampuonech vepřové maso s rýži z gulášovym korenim veprove kousky na zampionech