Frankfurtská jemná polévka
Recept ještě nebyl hodnocenFrankfurtskou polévku máme většinou spojenou s jídelnami, ale radost nám udělá i doma. Patří mezi syté zimní polévky, které zevnitř zahřejí, výborně chutnají a ještě s…
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání
Hodnoty jsou přibližné
| Energie | 1 059 kJ / 253 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 14,00 g |
| – z toho živočišné bílkoviny | 14,00 g |
| – z toho rostlinné bílkoviny | 0,00 g |
| Tuky | 20,00 g |
| – nasycené | 12,00 g |
| – nenasycené | 8,00 g |
| –– mononenasycené | 3,00 g |
| –– polynenasycené | 5,00 g |
| ––– omega 3 | 0,00 g |
| Vláknina | 0,50 g |
| Cholesterol | 50 mg |
| Sodík | 820 mg |
| Sůl | 2,00 g |
| Sacharidy | 4,00 g |
| – cukry | 0,00 g |
| ––– laktóza | 0,00 g |
Frankfurtskou polévku máme většinou spojenou s jídelnami, ale radost nám udělá i doma. Patří mezi syté zimní polévky, které zevnitř zahřejí, výborně chutnají a ještě s…
Jednoduchá a rychlá zeleninová polévka, která vždy zasytí a v zimě i zahřeje. Zdejší variace s červenou čočkou, která na rozdíl od zelené odrůdy nenadýmá, vám zajisté…
Hustá frankfurtská polévka provoněná mletou paprikou a česnekem vás ohromí. Tato nápaditá kombinace poctivého vývaru a opečených párků je dokonale chutná a sytá.…
Frankfurtská polévka s párkem a bramborem patří mezi rychlé a syté klasiky domácí kuchyně. Výraznou chuť jí dodává paprika, česnek i majoránka, zatímco brambory a…
Guláš z drůbežího? Proč ne! Gulášek je rychle hotový a pokud ho výborně dochutíte, ani skalní příznivci vepřového, či hovězího mu neodolají. Podle sebe připravte více,…
Frankfurtská polévka podle paní Rettigové je jiná, než ji známe dnes, neobsahuje totiž červenou papriku ani brambory. Její recept je téměř dvě století starý, ale přesto…
Frankfurtská polévka s bramborami je rychlá, sytá a plná výrazné chuti papriky, česneku a opečených párků. Jednoduchý recept z běžných surovin doplňují jemně zahuštěný…
Voňavá frankfurtská polévka s houbami zahřeje už po první lžíci. Kombinace opečených párků, brambor, česneku a hub vytváří poctivou a sytou polévku s výraznou chutí…
Jemná cuketová polévka s česnekem a smetanou získává výraznější chuť díky křupavě opečeným frankfurtským párkům. Voňavý libeček a kmín dodají polévce domácí charakter,…
Zemiačiky dobre umyjeme a uvaríme. Necháme prechladnúť a potom rozrežeme na polovice (nelúpeme ich).Pridáme na kolieska nakrájané párky. Premiešame. Dáme do olejom…
Bramboru vaříme 10 min. ve slupce doměkka. Do hrnce s vařenými brambory přidáme párky, hrnec přikryjeme a párky necháme ohřívat. Na zálivku smícháme cibuli, majonézu,…
Listy dáme na dvě minuty do vařící osolené vody. Poté je vyjmeme a osušíme, tvrdé košťály rozklepneme paličkou na maso.Rohlík natrháme a zakápneme mlékem. Maso důkladně…