Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Cukroví z ořechů, kokosu a mandlí zná téměř každý. Stejně dobré je cukroví z arašídů. U nás je kromě názvu arašíd známý i burák nebo burákový oříšek. Přitom nejde o ořech, ale spíše o luštěninu, plod podzemnice olejné, původem z jižní Ameriky.

Arašídové cukroví a sušenky sice nepatří mezi tradiční vánoční cukroví, ale jeho příprava není složitá. Pokud chcete mít na stole druh, který jinde nemají, zkuste si ho připravit a budete mile překvapeni jeho chutí. Poradíme vám, jak na to.

Jak připravit cukroví s arašídy

Použijeme pražené, nesolené arašídy, které umeleme a zapracujeme do těsta úplně stejně jako jiné oříšky. Z vyváleného těsta vykrajujeme tvary, které upečeme na plechu dorůžova. Tvary spojujeme pikantní marmeládou, arašídovou nebo kakaovou pomazánkou, a na povrchu zdobíme čokoládou, sekanými buráky nebo karamelovou polevou.

Jak použít arašídové máslo

Koupíme ho téměř v každém supermarketu a může nám ušetřit spoustu práce. Pokud ho použijeme do těsta, musíme snížit množství tuku, protože arašídy ho obsahují hodně. Těsto s arašídovým máslem je křehké, proto volíme menší tvary nebo vytváříme kulaté sušenky - cookies.
Buráky jsou zdravé pro zdravé lidi. Lidé s alergií na arašídy by se jim měli zdaleka vyhnout. Arašídy jsou součástí pečiva, sladkých tyčinek, krémů, nápojů, ale i misek s občerstvením a exotických receptů, proto je vhodné číst etikety a obsah arašídů hlídat.

 

Vánoce a vánoční cukroví

Vánoce patří k nejkouzelnějším obdobím v roce a nedomyslitelně k nim patří vůně domácího cukroví

Zpravidla se začíná perníčky, poté následují zástupci z křehkého těsta – vanilkové rohlíčky, linecké, pracny. Ke konci adventního období přijdou na řadu sněhové pusinky a kokosky. A nakonec dojde řada na nepečené druhy cukroví,  jakou jsou vosí hnízda a různé kuličky.

Mohlo by vás zajímat:

Linecké cukroví | Perníčky | Nepečené cukroví | Pracny | Vanilkové rohlíčkyKokosky | Vosí hnízda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie