Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak připravit skvělou letní polévku, aneb v hlavní roli cuketa. Vyzkoušejme  krémovou. U klasické zeleninové pozor na dobu vaření
Zdroj: Pixabay

Co s dozrávajícími plody cuket? Jednou z možností, jak zpracovat cukety, je uvařit polévku. Cuketa se hodí nejen na krémovou polévku, uvařit můžeme i klasickou zeleninovou, jen opatrně na dobu vaření.

Cuketovou polévkou si doplníme potřebné tekutiny v horkých letních dnech. Zároveň je to kaloricky méně nabité jídlo, a tak ho lze považovat za dietní. Polévka je připravená rychle a jednoduše.

Krémové polévky

Nejprve zpěníme na oleji cibuli a na ni přidáme nakrájenou cuketu. Na krémovou polévku se hodí i přerostlá cuketa. V některých receptech ji doplníme bramborami, česnekem či pórkem. Poté zalijeme vodou či vývarem a uvaříme. Po uvaření rozmixujeme a pro zjemnění lze přidat smetanu. Z koření se do polévky hodí pepř a kari, ale lze kombinovat i s koprem, koriandrem nebo libečkem. Na talíři podáváme s osmaženou slaninou či krutónky.

Zeleninové polévky

Cuketu kombinujeme i s ostatní zeleninou. Jen opatrně, abychom cuketu nerozvařlii, protože je měkká a nepotřebuje dlouho vařit. Proto nejprve vaříme tvrdší zeleninu, jako mrkev, kedlubna, petržel či brambor, a až když je vše téměř měkké, přidáme nastrouhanou nebo na kostičky nakrájenou cuketu. Tu už povaříme jen krátce a poté polévku odstavíme z plotýnky. 

Další zajímavé tipy, jak zpracovat cuketu najdete v článku o nejoblíbenějších cuketových jídlech.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky