Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak dlouho péct rohlíky v troubě? Kratší dobu, při vyšší teplotě a s párou
Zdroj: Toprecepty

Jak dlouho péct rohlíky v troubě? Tato otázka napadne nejednoho kuchtíka poté, co z trouby vytáhne příliš tvrdé rohlíky. Zásadní jsou tři věci – vysoká teplota, pára a zmiňovaná doba pečení. Poradíme vám, jak na to.

Milujete čerstvé a křupavé rohlíky? Co si je pro změnu tentokrát upéct doma? Ale jak dlouho mají být v troubě? Správná doba pečení je opravdu stěžejní, pokud chcete rohlíky sice křupavé na povrchu, ale měkké a nadýchané uvnitř.

Doba pečení rohlíků v troubě

Poradíme vám, jak na lahodné rohlíky, po jejichž ochutnání už nebudete chtít ty kupované:

  • Rohlíky je nutno péct opravdu krátce, 10–13 minut podle receptu a vlastností vaší trouby. Delším pečením při nižší teplotě by se zbytečně vysušily a byly tvrdé. Nejlepší teplota pro pečení rohlíků je kolem 230 °C.
  • TIP 1: Těsto nesmí oschnout, proto ho během kynutí mějte přikryté, stejně jako rohlíky – ty na kynutí můžete postříkat vodou. Rohlíky před vložením do trouby znovu postříkejte vodou a případně posypte mákem, kmínem či solí.
  • TIP 2: Trouba musí být předem rozehřátá. Na její dno položte ještě před nahříváním plech či kastrůlek, do kterého po vložení rohlíků nalijte 200 ml studené vody nebo vhoďte několik kostek ledu. Díky odpařování rohlíky hezky naskočí a budou krásně křupavé.
Pokud jste rohlíky sami ještě nepekli, určitě se vám bude hodit náš video-recept s názorným postupem, jak na klasické české rohlíky

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více