Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak na dokonalý trojobal? Máme pro vás 5 tipů, díky kterým bude křupavá kůrka neodolatelná
Zdroj: Pixabay-ReinhardThrainer

Ať už maso, sýr nebo zelenina, obalením v trojobalu získají výtečnou chuť s křupavou kůrkou. Je to nestárnoucí klasika, na které by se dalo říct, že není co zkazit, či dále vylepšovat. Opak je ale pravdou, trojobal totiž může být pomocí několika tipů nepřekonatelný.

Smažené pokrmy patří k nejoblíbenějším, na kterých si rádi pochutnáme doma nebo v restauracích. Přitom stačí suroviny obalit pouze v mouce, vejci a strouhance, a jednoduše nám vznikne lahodný pokrm. Křupavé kůrky docílíme buď smažením v oleji, nebo pečením v troubě. To ale rozhodně není vše, máme pro vás hned pět vychytávek, díky kterým již trojobal nebudete připravovat jinak. 

Jak na dokonalý trojobal

Příprava trojobalu je sice jednoduchá, ale existuje několik osvědčených tipů, díky kterým je kůrka skvěle zlatavá a křupavá bez připálených kousků. Pokud si připravujete domácí strouhanku, je třeba ji namlít rovnoměrně, případně prosít větší kousky přes sítko. Prosívání strouhanky doporučujeme i během obalování, čímž odstraníme hrudky, které se následně v oleji připalují. Obalujeme v tomto pořadí: mouka, vejce a nakonec strouhanka. 

  1. Místo hladké mouky zvolme polohrubou, tolik se nelepí a řízky budou nadýchané
  2. Vejce nesolíme, protože by zřídla. Není třeba solit ani strouhanku, postačí nasolit maso a zeleninu. 
  3. Vejce rozšleháme zlehka vidličkou, aby nebyla příliš tekutá.
  4. Obalené pokrmy vkládáme vždy do rozpáleného tuku
  5. Pro šťavnaté a křupavé řízky doporučujeme vyhřát troubu na 120 °C a osmažené řízky ještě 20 minut dopéct na roštu. Dospodu dáme plech, na který bude odkapávat tuk.

Jak na smažený sýr, aby se neroztekl

Smažený sýr neboli "smažák" je nejoblíbenější hospodský pokrm, který si snadno uděláme i doma. Jak ale na to, aby nám celý sýr během smažení nevytekl a nezbyla pouze strouhanka? V restauracích se sýr obaluje nejdříve v mouce, pak ve vejci a poté ve směsi mouky a strouhanky. Další možností je dvojité obalení sýru, nejdříve v mouce, vejci a poté opět v mouce, vejci a nakonec strouhance. 

A jak na to, můžete zhlédnout v našem video-návodu níže. Dobrou chuť. 

A jak vylepšujete trojobal vy? Budeme rádi, když se o vaše tipy podělíte s námi do komentářů pod článkem. 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více