Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Dorty jsou vrchol každé speciální příležitosti, a tak nenechte při jejich přípravě nic náhodě

Dorty jsou vrchol každé speciální příležitosti, a tak nenechte při jejich přípravě nic náhodě

Dort patří mezi vrchol každé slavnostní příležitosti (nejčastěji narozeniny a svatba), a proto by měl podle toho nejen vypadat, ale i chutnat. Mnoho lidí má z přípravy dortu strach, ale pokud si přečtete naše rady a tipy, zvládnete připravit jakýkoliv dort, i když jste začátečník. 

Nejoblíbenější dorty 

Ačkoliv recepty na dorty jsou prakticky neomezené, najdeme mezi nimi pár kousků, které patří mezi nejoblíbenější a nejznámější. 

  • Klasické dorty zahrnují zejména dorty s máslovými krémy a dále dorty, jako jsou například Harlekýn, Red Velvet, pařížský dort, Schwarzwaldský dort, Sachr atd. 
  • Lehké svěží dorty se často připravují ze zakysané smetany a ovoce, zařadit sem můžeme i třeba Krtkův dort, nebo lehké nepečené dorty. 
  • Moderní dorty zahrnují třeba cheesecake, dort Pavlova, mechový dort, medovník a nejrůznější dorty s krémem z mascarpone. 
  • Dorty pro děti mívají většinou podobu oblíbeného seriálu/hry (Tlapková patrola, Bing, Minecraft atd.), nebo jsou připravené z lehkého krému, piškotu a ovoce. 

Jak na dokonalý korpus na dort? 

Ačkoliv existují pomocníci jako kypřící prášek nebo jedlá soda, v žádném případě nenahradí kvalitní prošlehání buď celých vajec, nebo žloutků a bílků samostatně. Držte se ale hlavně poměrů surovin, které najdete v receptu (množství lze upravovat dle velikosti formy), při pečení neotvírejte zbytečně troubu a před manipulací nechte korpus vychladnout. 

Více

1 2 3 8

Další témata

Další recepty