Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Nepečené dorty se staly oblíbenými především pro svou snadnou a rychlou přípravu. S těmi piškotovými nám bez obav mohou pomáhat i ty nejmenší ručičky. Umocněte chuť vašeho nepečeného dortu domácími piškoty.

Dorty z dětských piškotů mají dlouhou historii v mnoha domácnostech. Každá rodina tento typ dortu připravuje jinak. Připravte si s námi tento dort a vzpomeňte si na své dětství, kdy nám tyto dobroty připravovaly naše milované babičky.

Jak upéct domácí piškoty

Na piškoty potřebujete 160 g hladké špaldové mouky, 30 g kukuřičného škrobu, 150 g krupicového cukru a 4 vejce vel. M.

  1. Z vajec oddělte bílky do velké mísy, žloutky do menší misky. Bílky začněte šlehat ručním šlehačem do sněhu, postupně přidávejte cukr a šlehejte až do jeho kompletního zapracování.
  2. Do vzniklého sněhu opatrně vmíchejte za pomoci metličky žloutky. Poté do směsi přidejte všechnu mouku i škrob a opět vše opatrně zamíchejte.
  3. Hotové těsto na piškoty vložte do cukrářského sáčku s hladkou špičkou a stříkejte piškoty o průměru 3–4 cm na plech vyložený pečicím papírem.
  4. Poté plech vložte do předem vyhřáté trouby na 170 °C a pečte 12–15 minut dozlatova.

Jak připravit smetanový krém

Na krém je potřeba 250 g jogurtu, 500 g plnotučného tvarohu (v kelímku), 250 g zakysané smetany, 125 g krupicového cukru, 1 vanilkový lusk a 20 g citronové šťávy. V míse smíchejte všechny výše uvedené ingredience, vznikne řidší krém.

Dokončení a zdobení dortu

Na dokončení dortu jsou potřeba 2 velké plechovky meruňkového kompotu.

  1. Piškoty máčené ve šťávě z meruňkového kompotu vyskládejte na dno dortové formy vystlané pečicím papírem.
  2. Na ně nalijte připravený krém, poklaďte meruňkami a vrstvy takto střídejte, dokud budete mít dostatek ingrediencí. Poslední vrstvou musí být krém.
  3. Dort připravte den předem, chutě se krásně propojí a krém ztuhne.
  4. Připravený dort vyřízněte z formy a dozdobte, např. vyšlehanou šlehačkou, čerstvými meruňkami a bylinkami.


Máte nějaký tip či vychytávku k přípravě dortu z piškotů? Budeme rádi, pokud se s námi o své tipy podělíte v komentářích. Připravit si také můžete trochu jiný nepečený piškotový dort s ovocem a zakysanou smetanou podle videoreceptu níže:

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky