Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Velký přehled nepečených zákusků a dezertů. Někdy k sladké dobrotě stačí tak málo!
Zdroj: Toprecepty.cz

Nepečené zákusky, moučníky, dorty a řezy jsou velmi oblíbené, protože může uspět i ten, kdo na pečení nemá talent, vybavení nebo má málo času. Stačí několik málo ingrediencí a vznikne sladká dobrota, které málokdo odolá. Nepečené zákusky mohou být podle použitých surovin i méně kalorické než klasické zákusky. Důležité je vrstvení a rozležení, pak všechny složky správně fungují. 

Nabízíme několik typů k inspiraci.

Nepečené dorty

Nepečené dorty jsou oblíbené pro svou jednoduchou přípravu a svěží chuť. Představují ideální startovní čáru pro všechny, kteří s pečením teprve začínají. Ten správný impuls k jejich tvorbě dostáváme… Podívejte se na všechny nepečené.

Dortová forma hezky udrží tvar moučníku do té doby, než se rozleží a zpevní, takže se pak dobře porcuje a servíruje. Základ tvoří většinou piškoty, sušenky, předem upečený korpus apod. Krémovou vláčnou složku ušleháme nejčastěji z kombinací zakysané smetany, šlehačky, pudinku, tvarohu, želatiny apod.

Nepečené řezy

Nepečené moučníky jsou oblíbenou, většinou rychlejší, obdobou klasických pečených dezertů. Zejména v parném létě, kdy se nikomu nechce trávit čas u rozpálené trouby, bývají ideální volbou. Základ… Podívejte se na všechny nepečené a mražené.

Proti dortům se zde řídíme velikostí formy a té přizpůsobíme množství surovin. Po rozležení krájíme na čtverce nebo obdélníky. Doplňujeme je téměř pravidelně sezonním ovocem. Zákusky zdobíme zbylým krémem, ovocem, vhodnými bylinkami (máta, meduňka), čokoládou, oříšky, sušenkami atd.

Tiramisu

…je podle názoru mnohých mlsounů jednička mezi nepečenými zákusky. Tiramisu nemusí být jen z formy, ale vkládáme jej i do pohárů. Hlavní zásada je použití čerstvých vajec a mascarpone na výrobu krému. Tedy žádné náhražky, pak to není Tiramisu. Nepečené moučníky s obsahem syrových vajec uchováváme v chladnu a druhý den sníme.

Poháry a pěny

Jednoporcové poháry nebo pěny v mističkách pro jednoho jsou vděčné pohoštění. Takové poháry mají rády i děti, protože se jim líbí barevnost a množství je tak akorát na zahnání chutě na něco sladkého. Přitom mohou být i výživné, hlavně když použijeme např. tvaroh a různá semínka.

 

Říká se jim sladká tečka na závěr a obvykle jsou nejoblíbenější součástí celého menu. Řeč je o sladkých dezertech, které si jistě minimálně čas od času s velkou radostí dopřeje každý z nás. Za… Podívejte se na všechny dezerty, zákusky, poháry.

Zákusky a dezerty 

Nejrůznější drobnosti patří k oblíbeným nepečeným maličkostem, kterých si dáme jen jeden kousek na chuť a někdy si dáme další a další, protože jsou prostě báječné a úžasně vypadají.

Vytváření dobrot, které okolí s radostí zbaští, je příjemná činnost. Doufám, že jsme vás správně inspirovali.

Komentáře

Sniprik

3. 3. 2024 12:46

Může mi někdo vysvětlit proč je na těchto stránkách víc reklam než receptů? To už jste se dočista zbláznili?:-//

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky