Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Palačinky jsou mimořádně oblíbeným moučníkem, který si můžeme dopřát k snídani, obědu i večeři. Můžeme je připravovat nasladko nebo naslano. Každý si je naplní tak, jak mu nejvíce chutnají. Víte, z jaké mouky palačinky připravit?

Palačinky připravujeme jen z několika základních surovin. Na klasické těsto potřebujeme mléko, vejce a mouku. Přidáme ještě trošku soli. Cukr do těsta není potřeba (palačinky se s ním rády přichytávají k pánvi). Těsto dobře rozmícháme a můžeme se pustit do smažení.

Jakou mouku na palačinky

Na palačinky používáme hladkou mouku, ta se do palačinek hodí nejvíce. Do těsta ji snadno vmícháme pomocí tyčového mixéru, zbavíme se tak snadno všech hrudek. Pokud mixér nemáme k dispozici, tak mouku promícháme nejprve v menším množství tekutiny (mléka) a pak teprve tekutinu doplníme. Před smažením je ideální nechat těsto asi půl hodiny stát.

Tip: Část hladké mouky můžeme nahradit moukou špaldovou (nebo pšeničnou celozrnnou). Palačinky pak budou výživnější a zrovna tak dobré.

Zdobení palačinek

Hotové palačinky nasladko zdobíme po libosti krémy, marmeládou, tvarohem, čokoládou a čerstvým nebo kompotovaným ovocem. Palačinky naslano doplníme špenátem, sýrem a zeleninou. 
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více