Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Ovesné vločky jsou oblíbenou zdravou potravinou hlavně proto, že jsou skvělým zdrojem energie a živin. Zařazením vloček do svého jídelníčku zajistíte tělu důležité vitamíny a především vlákninu, která je potřebná pro správnou funkci střev.

Ovesné vločky jsou plné vitamínů, minerálů, antioxidantů a vlákniny. Jsou považovány za skvělý "dobíječ energie", proto je rádi zařazujeme na začátek dne. Vločky mají schopnost absorbovat vodu a navozovat pocit plnosti na dlouhou dobu.

Ovesné kaše

Velkou výhodou ovesné kaše je rychlost přípravy. Vločky většinou povaříme v mléce, rostlinném nebo kravském, nebo také ve vodě. Pokrm můžeme dochutit kakaem, skořicí a ovocem. Kromě ovoce můžeme do kaše přidat i různé oříšky či semínka, kterými obohatíme kaši o další živiny.

Ovesný mug cake

Mug cake alias dortík z hrnečku, je velmi rychlý na přípravu, v hrníčku smícháme všechny suroviny a poté stačí pár minut v mikrovlnce a snídani máte připravenou. Tyto lehké dortíky se dají také připravit také jako lehká a zdravá svačinka na cesty.

Lívanečky s ovesnými vločkami

Nadýchané a vláčné lívanečky jsou tím pravým, čím chcete začínat svůj den. Velmi rychlá a snadná příprava, smícháme všechny suroviny v hladké těsto, chvilka smažení na pánvi na kokosovém oleji nebo bez tuku a snídaně se může podávat.

Ovesné müsli

Připravte si zdravé a chutné müsli i doma, stačí vám k tomu několik ingrediencí a připravíte si jej podle vlastní chuti. Základem müsli jsou celé ovesné vločky, dále si připravte podle vlastní chuti sušené ovoce, ořechy a nebo také různé semínka.

Báječnou ranní ovesnou kaši si můžete připravit také podle tohoto názorného videa. Podělte se s námi o inspiraci v komentářích a napište nám, jaké snídaně z ovesných vloček připravujete u vás doma.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více