Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Naplnit a upéct taštičky z těsta s námi zvládne i úplný začátečník
Zdroj: Toprecepty.cz

Taštičky z těsta s náplní jsou šikovným jídlem, díky kterému zpracujeme mnohé zbytky z ledničky. Stačí je drobně pokrájet nebo umlít, smíchat, naplnit kolečka nebo čtverečky z těsta, uzavřít a upéct. Vznikne rychlá večeře, svačina nebo pohoštění.

Těsto na taštičky nejčastěji používáme listové, kynuté nebo křehké. Těsta lze koupit i jako polotovar rovnou rozválená, čímž se práce zjednoduší a urychlí. Stačí jen nakrájet a naplnit. Vykrajovat můžeme kolečka nebo čtverce, případně obdélníky. U koleček vznikne mnoho okrojků, ale taštičky pak vypadají opravdu krásně.

Jak naplnit a uzavřít taštičky, aby náplň nevytekla

Náplň závisí na zásobách a nápadech kuchaře. Může být sladká i slaná. Náplní můžeme vytvořit desítky.

  • Náplně nedáváme mnoho, stačí lžička nebo malá hromádka. Příliš naplněné těsto při pečení praská a náplň uniká.
  • Těsto přehneme v polovině, u čtverce můžeme i úhlopříčně.
  • Okraje dobře stiskneme prsty nebo vidličkou, můžeme je předem lehce navlhčit vodou nebo rozšlehaným vejcem. Na půlkulaté taštičky se prodávají šikovné formičky různých velikostí, které těsto dobře uzavřou.
  • Naplněné taštičky rovnáme na plech s papírem na pečení a potřeme rozkvedlaným vejcem. Můžeme je ozdobit na povrchu hrubou solí, kmínem, sezamem, kořením, strouhaným sýrem, sekanými ořechy apod. podle druhu náplně.
  • Upečeme ve vyhřáté troubě při 200 °C dorůžova. 

Taštičky mohou být výbornou a rychlou večeří, svačinou nebo pohoštěním. Různé způsoby uzavírání taštiček se můžete naučit i podle našeho videa.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více