Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Svačiny na cesty autem, autobusem či vlakem? Máme pro vás tipy na jídla nejen do letních veder
Zdroj: Pixabay, StockSnap

Chystáte se na výlet či delší cestu a nevíte si rady, jaké jídlo zabalit s sebou? Máme pro vás několik tipů na skvělé občerstvení, které opravdu vydrží. Nemusíte si lámat hlavu s tím, co za jídlo cestou kupovat sobě či dětem.

Někdo má rád svačiny na cesty, které jen vezme a hodí do batohu, jiní rádi věnují čas přípravě oblíbeného jídla. Z našich tipů si vybere každý to své, důležité však je upřednostnit trvanlivé potraviny. Pojďte se s námi podívat na občerstvení vhodné na cesty, ať už cestujete jakýmkoliv způsobem.

Jaké jídlo vzít na cesty

Máme pro vás výběr zajímavých tipů:

  • Sušené ořechy a ovoce, ale také různá semínka a müsli tyčinky dokáží zahnat hlad, dodají energii a zaberou jen minimum místa. Navíc nepotřebují speciální péči ohledně jejich uchovávání.
  • Ovoce a zelenina jsou lehce stravitelné potraviny a pro cestování více než vhodné. Ovoce i zeleninu před cestou omyjte, případně nakrájejte do krabiček. Doporučujeme tvrdší typy, které déle vydrží svěží v horkých letních dnech.
  • Upéct s sebou můžete ovocnou bublaninu, muffiny či domácí sušenky. Raději se ale v horkých dnech vyhněte přidávání čokolády do těsta. 
  • Skvělé jsou také zapečené tousty či tortilly, kdy obojí můžete připravit ve slané i sladké verzi a díky tomu si každý přijde na své.
  • Pokud cestujete s malými dětmi, doporučujeme s sebou vzít také ovocné pyré v "kapsičkách" či další druhy příkrmů, které lze připravit doma nebo koupit téměř v každém obchodě. Jsou skladné a větší děti se jimi dokáží samy obsloužit.
  • Doporučujeme se vyhnout potravinám podléhajícím rychlé zkáze. Vyškrtněte proto ze svého seznamu salámy a jiné uzeniny, jogurty či saláty s majonézou. Pokud se jich ovšem za žádnou cenu vzdát nechcete, konzumujte je co nejdříve.
  • Chladicí boxy a termotašky vám udělají službu po nezbytně nutnou dobu. Autochladničky se dají zapojit v autě i do klasické zásuvky, tudíž vám jídlo mohou chladit neomezeně dlouhou dobu. Do všech těchto pomocníků dávejte jídlo již vychlazené, aby zbytečně neztrácelo čerstvost.
  • Listové těsto je natolik variabilní, že jej musíme doporučit i na cesty. Upečete z něj plněné taštičky naslano i nasladko, štrúdl, ale také šneky či tyčinky.
  • TIP: Na každou cestu je vhodné si s sebou přibalit igelitové sáčky na případný odpad a vlhčené či desinfekční ubrousky na ruce, přece jen si je během cestování neumyjete kdykoliv dle potřeby.

Na závěr bychom vás chtěli upozornit na dodržování pitného režimu. V tom vám krom vody pomohou i okurky či meloun. Dostatek pitné vody je však základem, který se nesmí podceňovat. A na cestu si můžete také zkusit zapéct tortilly dle videa níže. Přejeme krásné výlety plné jen těch nejlepších zážitků.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více