Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

7 receptů na rychlý vajíčkový salát. Takhle jednoduše připravíte ty nechutnější
Zdroj: Top recepty

Vajíčkový salát připravujeme především o Velikonocích, když je dostatek uvařených vajec, ale k chuti nám přijde kdykoliv během roku. Jeho příprava je rychlá, zvlášť pokud máme vajíčka dopředu uvařená. Stačí několik dalších surovin a během chvilky můžeme salát podávat.

Jak na vajíčkový salát 

Vajíčkový salát připravujeme na různé způsoby. Základ, dobře uvařená a vychlazená vajíčka, spojíme s dalšími surovinami podle následujících receptů. Můžeme ochutnat vajíčkový salát se sýrem, např. s hermelínem, s šunkou, červenou řepou nebo s bramborami.
  1. Vajíčkový salát
  2. Vajíčkový salát (jednoduchý)
  3. Hermelínovo-vaječný salát
  4. Vajíčkový salát s červenou řepou
  5. Vajíčkový salát bez majonézy
  6. Vajíčkový salát se šunkou a jogurtem
  7. Vaječný salát se sýrem

1. místo

Svěží vajíčkový salát s bramborami a kyselými okurkami doplníme jemně nakrájenou cibulí a dochutíme citrónovou šťávou. Podáváme ho s bílým pečivem jako lehký oběd nebo večeři. Můžeme jím namazat plátky veky nebo ho použít jako náplň do sendvičů.

2. místo

Jednoduchý vajíčkový salát je lehce pikantní díky hořčici, cibuli a kyselým okurkám. S krajíčkem chleba příjemně zasytí. Do tohoto salátu patří majonéza - podle našeho návodu si připravíme domácí.

3. místo

Tentokrát do salátu patří na malé kostičky nakrájený hermelín. Přidáme majonézu, hořčici a směs opatrně promícháme. Salát doplňuje čerstvý celer a sterilované okurky. Zdobíme ho čerstvou petrželovou natí.

4. místo

Do tohoto salátu zamícháme sterilovanou červenou řepu, kterou nakrájíme na malé kostičky. Na dochucení potřebujeme francouzskou hořčici a worcester. Salát spojíme zakysanou smetanou a majonézou. Dochutíme a necháme odležet.

5. místo

Do krásně barevného salátu přimícháme kromě vajec den předem uvařené a na kostičky nakrájené brambory, nadrobno nakrájenou červenou papriku a sterilované okurky. Přidáme zelený hrášek a směs doplníme ochucenou zakysanou smetanou.

6. místo

Šunku, sýr, červenou papriku, cibulku a vajíčka nakrájíme nadrobno. Promícháme s hustým jogurtem, přidáme 1 lžíci majonézy a dochutíme. Vychlazený salát podáváme s rozpečenou bagetou, posypaný natí z jarní cibulky.

7. místo

Jednoduchý salát doplníme na kostičky nakrájeným tvrdým sýrem a sterilovanými okurkami. Přidáme najemno nakrájenou cibulku, kterou nejprve krátce spaříme a poté ochladíme. Směs spojíme majonézou, promícháme a ochutíme. 

Rychlý oběd nebo večeře

Vajíčkový salát je dobrou volbou, zvlášť když nemáme mnoho času na vaření. Vajíčka si uvaříme dopředu, alespoň dobře vychladnou. Připravíme ostatní suroviny a za chvilku máme hotovo. A určitě si pochutnáme. Salát doplníme čerstvou zeleninou, především cibulkou a pažitkou.

Vajíčkový salát je klasika, která nezklame. Nejlepší je s čerstvým pečivem. Použijeme buď kupované, nebo si něco chutného upečeme - k salátu budou výborné domácí dalamánky podle našeho receptáře.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více