Jablečné koláče

Moučníky Koláče a buchtyKynuté Doba přípravy: 120 min s pečením 46 názorů

Moučníky Koláče a buchtyKynuté Doba přípravy: 120 min s pečením 46 názorů

Suroviny asi 30 kusů

Těsto:
500 g hladké mouky
100 g Hery
1 vejce
1 žloutek
100g cukr krupice
špetka soli
1/2 kostky droždí
200ml mléka
Drobenka:
100g cukru krupice
100g hrubé mouky
lžička Hery nebo másla
Náplň:
1,5 kg jablek(i méně)
100-150 g cukru
špetka skořice (popřípadě skořicový cukr)
Vajíčko na potření upečených koláčů

Postup přípravy receptu

  1. Všechny suroviny si dáme v pořadí tekuté-sypké do pekárny a zapneme program těsto. Samozřejmě lze těsto vypracovat i ručně.

  2. Po vykynutí těsta si jej nakrájíme na kusy, vyválíme váleček a krájíme si kousky, podle toho, jak velké chceme mít koláče. Z každého kousku vytvarujeme kuličku, tu rozplácneme na plech s pečícím papírem tak, aby uvnitř vznikla prohlubeň na jablka.

  3. Jablka si oloupeme, nastrouháme, vložíme do hrnce a podusíme asi 10 minut s cukrem a skořicí. Necháme vychladit a plníme na koláče. Je lépe si jablka připravit před těstem.

  4. Na jablka dáme posypku z cukru krupice, másla a hrubé mouky. Pečeme v předehřáté troubě zhruba 15 minut, hlídáme, aby měly správnou, růžovou barvu. Upečené koláčky potřeme vajíčkem.

Poznámka od kuchařky

Recept na Jablečné koláče jsem našla v "Pošli recept", jeho autorkou je Kateřina Viktorová z Kralup nad Vltavou.

Komentáře k receptu Jablečné koláče

Předchozí 1 2 3 4

Tématické fráze: jablečný koláč jablečné koláče jablečný koláč recept kolace s jablky jablečná koláč jablečné koláčky recepty jablečné moučníky a koláče kolac s jablky kynuté jablečné koláče recept na jablecny kolac jablečný koláč na plech kynuté koláče s jablky jablečný koláč s jablky jableční koláč jablečné koláč jablečný koláče recepty na jablecne kolace kolac jablecny koláčky s jablky recept na jablecne kolace