Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Chcete děti překvapit dokonalou svačinou ze zdravého ovoce a kvalitní čokolády? Zapojte fantazii i malé pomocníky a připravte lahodné a originální občerstvení plné vitaminů. Vyzkoušíte je všechny?

Banán je v dětském jídelníčku velmi populární ovoce. Děti s ním začínají již v kojeneckém období a často se jím nahrazuje cukr v moučnících i dezertech nejen dětem. A jak připravit banánová zvířátka?

  1. Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu a po vychladnutí jí naplníme zdobící sáčky. Čokoláda funguje jako lepidlo i jako ozdoba.
  2. Banán rozpůlíme, oloupeme a dobře si promyslíme zvířátko, které chceme vyrobit.
  3. Oči mohou být lentilky, zobák a končetiny oříšky nebo mrkev.
  4. Různá zdobení můžeme pomocí čokolády vytvořit na pečicím papíru, který poté vložíme do lednice. Až čokoláda ztuhne, ozdobíme banán.

Banány v naší kuchyni

Banán je chutné a sladké ovoce, které nesmí chybět v žádné kuchyni. Ovoce, které má vlastní praktický obal, můžete přidat do tašky při odchodu z domu, nebo z něj kouzlit v kuchyni. Ať už jej přidáte do ovocného salátu, obalíte v čokoládě, použijete do smoothie nebo z něj připravíte domácí zmrzlinu, banán nezklame. Pokud máte rádi vláčná těsta, nesmí v rodinném jídelníčku chybět banánové muffiny, palačinky nebo oblíbený banana bread. A jaká je vaše oblíbená dobrota z banánu?

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky