Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Překvapení britské kuchyně – nejlepší recepty a inspirace

Překvapení britské kuchyně – nejlepší recepty a inspirace

Průmyslová revoluce, dvě světové války a potraviny na příděl. To všechno v minulosti ovlivnilo vývoj britské kuchyně, která si tak musela dát za cíl hlavně co nejvíc zasytit za co nejméně peněz. Možná i proto má dnes vaření v domovině královny Alžběty II. nevalnou pověst. A zřejmě proto Britové hodně kuchtí ze sádla, fazolí a mají rádi tučné sýry a uzeniny.

Je pravda, že některé tradiční pokrmy nám mohou připadat podivné. Příkladem budiž fakt, že pudink se v Anglii neříká sladkému dezertu, ale masovému jelitu. Poněkud zvláštní je také tradiční anglický vánoční pudink vyráběný z loje, melasy a sušeného ovoce. Ale třeba fish and chips, tedy skvělá ryba v křupavém těstíčku s čerstými hranolky a svěžím hráškovým pyré, to je opravdová dobrota!

Asi nejproslulejším pojmem britské kuchyně je takzvaná anglická snídaně. Aby byla opravdu autentická, měla by obsahovat smažená vejce, vypečenou slaninu, párky nebo klobásky, fazole, restované houby, restovaná rajčata a chléb, nejlépe toastový. K takové tradiční britské snídani je pak potřeba podávat kvalitní čaj – ostatně, ten mohou Britové pít prakticky ve kteroukoliv denní dobu.

Více

1 2 3 4