Strouhaný jablečný koláč

Suroviny 24 - pečící plech o rozměrech 23 x 33 cm

Těsto:
500 g mouky hladké
250 g másla
130 g cukru práškového
1 bal. prášku kypřícího do pečiva
1 vanilkový cukr
1 vejce
2 žloutky
citronová kůra z 1 citronu
Náplň:
1100 g jablek nakrájených na kostičky
vanilkový pudink
2 PL strouhanky
skořice mletá

Postup přípravy receptu

  1. Všechny suroviny promícháme a vypracujeme z nich těsto. Nejlepší je ho vypracovat rukama. Po vypracování je těsto vláčné a proto je umístíme do chladničky. Chladíme ho až dotud, pokud není polotuhé až tuhé. Nejrychleji ztuhne v mrazničce a když s ním ještě nebudeme dělat, tak já ho měl potom v chladničce.

  2. Těsto jsem měl rozděleno na dvě stejné části.
    Na plech dáme pečící papír. Polovinu těsta nastrouháme na velkém oku struhadla na plech a posypeme strouhankou. Na těsto rozetřeme jablečnou náplň. Na náplň nastrouháme druhou část těsta.

  3. Já jsem koláč pekl cca 45 minut při 180 C.

Komentáře k receptu Strouhaný jablečný koláč

Tématické fráze: strouhaný koláč s jablky strouhaný jablečný koláč jablečný koláč jablečny strouhaný koláč strouhaný koláč jablecny kolac strouhany strouhaný tvarohovo jablečný koláč s jablky recept na strouhaný jablečný koláč jablečný koláč s jablky 1100 jablek koláč jablecny kolac strouhane testo recept na jablečný koláč jablecna strouhany koláč strouhaný jablečný koláče strouhaný koláč s ořechy strouhaný jablečný koláč s tvarohem recept na jablečný koláč strouhany recept jablecny kolac strouhane těsto strouhany kolac z jablek