Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

V našem dalším pátrání po zajímavých podnicích v Praze recenzentka Eliška pro Toprecepty.cz otestovala obyčejné pražské jídelny. Neváhala navštívit ten nejobyčejnější podnik na Pankráci až po lepší Kantýnu v centru. A zmapovala i ceny!

Když máte hlad, jste ve spěchu a ještě je třeba před výplatou, není čas na hrdinství a v obědové pauze v práci přijde vhod obyčejná klasická dobrá česká jídelna. Výhodou těchto podniků bývá, že máte jídlo do pěti minut na stole a za docela slušné peníze.

Nevýhodou pak může být, že si pokrm ke stolu musíte sami přinést, často hezky na tácku, s příborem, vypodloženým papírovým ubrouskem. Další nevýhodou, ale jen zdánlivou, pak také bývá, že v jídelnách typu "na tácy" je obvykle k mání jen česká klasika, vepřo-knedlo-zelo, omáčky s knedlíkem a podobně. 

Nekoná se žádný fine dining a obvykle ani zdravé stravování. Ovšem pokud vám to nevadí, není co řešit. Úspora časová i finanční hrají asi hlavní roli. 

Z Pankráce k Politickým vězňům 

Tři z těchto podniků otestovala na vlastní ústa naše recenzentka Eliška. Nejdříve vyrazila na Pankrác do Retro jídelny. Jídlo si tady vychutnáte pěkně na stojáka. Ale to nemusí vadit, pokud trávíte celý den v kanceláři. V retro podniku Eliška ochutnala docela dobrou sekanou s bramborovou kaší, která ale byla asi z prášku. Zklamáním byl vepřový guláš, jenž guláš ani moc nepřipomínal, vypadl spíš jako stará známá UHO omáčka. Guláš vyšel na 129 Kč, sekaná pak na 98 Kč, příloha na 45 Kč. 

Druhou zastávkou byla Lidová jídelna Těšnov nedaleko metra Florenc. Eliška zvolila vepřového vrabce s knedlíkem a špenátem. Jídlo bylo chuťově velmi dobré, maso libové a celkově velká porce. Podobně potěšila i koprovka, u níž na plný počet bodů nedosáhlo jen tužší maso. A cena? U obou jídel stejná: 135 Kč. 

Jako poslední si Eliška vybrala Kantýnu v ulici Politických vězňů. Zde ochutnala trhanou hovězí kližku s bramborovou kaší a buchtičky se šodó. Maso bylo, dle Elišky, jako dort, doslova se rozplývalo na jazyku, stejně jako hedvábná bramborová kaše.

Podobně excelentní byly i buchtičky s parádně našlehaným, rumem provoněným, krémem. Za tuhle parádu si ovšem sáhnete hlouběji do kapsy. Trhané hovězí je na váhu, přičemž za 100 g dáte 125 Kč. A nutno připočíst i zvolenou přílohu.  

Buchtičky stojí příjemných 115 Kč a pokud je zvolíte jako sladký oběd, je to vyloženě příjemná cena. 

Jak Eliška testovala, na to se podívejte v našem videu. 

 

Témata

Recepty k tomuto článku

Mohlo by vás zajímat

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více