Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Párek v rohlíku patří mezi nejoblíbenější „streetfood“. Klasickou kombinaci totiž známe léta a vyzkoušeli jsme ji v nesčetně verzích. Naši reportéři se proto vydali hledat po Praze ty nejlepší kousky a zjistili hodně zajímavých věcí.

Hotdog ne, raději klasiku

Přestože mnoha stánkům vládnou hamburgery, klobásy a hotdogy, našli jsme tři místa v hlavním městě, kde si stále můžete dát „čistokrevný“ párek v rohlíku. Ani jeden nebyl úplným zklamáním, ale jisté nedostatky jsme našli. A ne vždy byly spojeny pouze s jídlem.

Výběr z hořčič i kečupů

Prvním místem, kde jsme párek v rohlíku ochutnali, byl stánek na náměstí Míru, nedaleko výstupu z metra a hned u tramvajové zastávky. Provozuje jej zde pan Ladislav Červený a mnoho lidí tak chodí na párek "k Červenému".

Není divu. Za 35 korun si zde totiž můžete objednat jemný lahůdkový párek bez střívek ve velkém křupavém rohlíku.

Usměvavá obsluha, která je velkým benefitem, navíc nabízí velký výběr kečupů (sladký, rybízový či ostrý feferonový), hořčic (plnotučná, kremžská, křenová, feferonová nebo dijonská) a dokonce i netradiční tatarku.

„Chuťově je to opravdu paráda, jen jak je rohlík větší, tak na omáčku si musíte počkat až do druhé půlky,“ upozorňují naši reportéři. Možnost zaplatit kartou nečekejte, stejně jako posezení v okolí. Suma sumárum hodnotíme párek na „Míráku“ známkou 8 z 10.

Výhled není vše

Za druhým párkem v rohlíku jsme se i kvůli perfektní lokalitě vypravili na Letnou. Konkrétně ke stánku nedaleko zdejšího zámečku, kde za 40 korun dostane klasiku, jak jste zvyklí.

Tedy „obyčejný“ rohlík s párkem a hořčicí nebo kečupem. „Chuťově nijak neurazí a navíc si jej můžete vychutnat s výhledem na celou Prahu,“ pochvalovali si naši redaktoři. Ocenili i spoustu laviček, které jsou oblíbeným místem mnoha Pražanů. Stejně jako na náměstí Míru ovšem mějte připravenu hotovost, jinak nepochodíte. Přestože na klasiku jsme zvyklí, tentokrát to stačilo pouze na 7 bodů z 10.

Všeho dostatek

Jako třetí místo, kde si můžete objednat párek v rohlíku jsme vybrali Antonínovo pekařství na Strossmayerově náměstí. Ve skvělém domácím rohlíku zde za 45 korun dostanete párek s hořčicí či kečupem.

Tady jsme byli paradoxně nejspokojenější, ačkoliv v pekárně bychom nej párek asi nečekali. Líbilo se nám zde i to, že všeho bylo dostatek. Bez obav můžete zaplatit kartou a přes sezónu lze posedět na venkovní zahrádce. Zdejší párek od nás, i díky skvělému pečivu, dostal plný počet bodů, tedy 10 z 10.

Ačkoliv uznáváme, že komu nevadí konzumace „na stojáka“, může za jedničku považovat párek na „Míráku“. Poměr cena - výkon je zde nejlepší. 

Náš tip: Když si budete připravovat párek v rohlíku doma, upečte si podle našeho video receptu svoje rohlíky:

Recepty k tomuto článku

Mohlo by vás zajímat

Marie

Nejnovější recepty Více