Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Uteklo již téměř čtvrt roku od chvíle, kdy se Vojtěch Vrtiška stal vítězem třetí řady Peče celá země. Pro studenta medicíny to znamenalo velkou životní změnu, kterou ovšem přijal s radostí. Přestože, jak přiznal v rozhovoru pro Toprecepty.cz, silně nestíhá, baví ho pečení i složité studium. Připadá si Vojta už jako celebrita a nepokukuje třeba po svém vlastním televizním pořadu?

Jasný rukopis

Vojta působil celou soutěž Peče celá země jako jasný favorit, proto 16. března málokoho překvapilo, když se stal třetím Pekařem roku, tedy šampionem populární televizní show. Téměř po třech měsících, konkrétně 15. června se Vojtěch Vrtiška objeví na Apetit pikniku, který proběhne v pražské Grébovce. Pro návštěvníky má připravené pečení i zdobení, na co se však lidé mohou těšit, mladý cukrář prozradit nechce.

Patrně však půjde o nějaký z dezertů, které Vojtěch prezentuje na svém instagramovém profilu. Tedy vizuálně velmi zajímavý, ale také technicky pracnější „výtvor“. Na otázku, zda by se občas nechtěl pustit do něčeho tradičnějšího, třeba buchet, má však jasnou odpověď. „Já se snažím prezentovat tím, co mě nějak vystihuje, v čem mám svůj rukopis. Myslím, že buchet je na instagramu dost i tak,“ sdělil s úsměvem pro Toprecepty.cz.

Jako celebrita se necítí

I po třech měsících Vojta přiznává, že vítězství v Peče celá země byla a je stále velká změna, která zasáhla do jeho časového režimu. „K pečení a studiu se přidaly aktivity v podobě vedení kurzů, spolupráce s médii a účinkování na různých kulturních akcích,“ říká a zároveň upřímně dodává, že „nestíhá“.

Jako celebrita se ovšem necítí. „Určitě ne, občas mě na ulici někdo osloví a poprosí o společnou fotku. Jinak se na mém dosavadním životě nic nezměnilo,“ popisuje Vojtěch. Myšlence na vlastní televizní pořad, jako má třeba první vítězka Peče celá země Petra Burianová, se však nebrání. „Momentálně vidím perspektivu spíše ve vlastní tvorbě skrz sociální sítě a kuchařky, ale uvidíme časem,“ říká mladý student pro Toprecepty.cz

Kurzy pro osm

Kromě natáčení videí na sociální sítě nyní Vojtu zaměstnávají i kurzy, které vede. „Probíhají v maximálním počtu 8 osob proto, abych se každému účastníkovi zvládl věnovat a mohl zodpovědět jeho otázky,“ vysvětluje. „Co se týče programu a odnesených informací, záleží to na daném kurzu. Každý má své vlastní téma a od toho se odvíjí, jakou dovednost si z něho účastníci odnesou,“ dodává.

Momentálně se pod Vojtěchovým vedením mohou zájemci naučit práci s isomaltem, kompletaci dortu, nebo přípravu jeho 4 signaturních minidezertů a na ně navázané techniky.

Vzkaz pro následovatele

Peče celá země pro Vojtěcha znamenala nejen vítězství a pracovní příležitosti, ale také nová přátelství. Z toho s Terezou a Martinem vznikl instagramový „projekt“ Sladká trojka. V něm se tři účastníci televizní show střídají v zadávání pokrmů, které mají nejen oba další „parťáci“, ale i sledující na sociální síti, vytvořit. „Projekt stále běží. Momentálně má červnovou výzvu Terezka, a to tiramisu. Určitě se zapojte!“ vyzývá Vojtěch.

Zároveň má i vzkaz pro nové účastníky soutěže, kterou před nedávnem vyhrál a jejíž nová řada se brzy začne natáčet. „Ať to určitě zkusí. Minimálně kvůli skvělým lidem, kteří se kolem pořadu pohybují,“ říká Vojtěch Vrtiška pro Toprecepty.cz

Ti, kdo chtějí jeho umění vidět na vlastní oči, mají jedinečnou možnost již tuto sobotu 15. června, kdy se Vojta představí jako jedna z hvězd Apetit Pikniku v pražské Grébovce. Akce začíná v 10 hodin a celý den budete mít možnost si užít unikátní program, spojený s gastronomií.

Jak probíhala Vojtěchova cesta soutěží Peče celá země, zjistíte v naší fotogalerii

Fotogalerie - Vojtěch Vrtiška - vítěz Peče celá země

Ukázat 42 fotografií

Náš tip: Pokud jste dostali chuť na buchty, o kterých byla řeč, upečte si je podle našeho videoreceptu:

Třetí řada Peče celá země

Peče celá země 2024 byla už třetí řadou oblíbeného soutěžního pořadu, který Česká televize zařadila do svého programu na začátku roku 2024.

Porotci, soutěžící a moderátoři Peče celá země 2024

Celkem v deseti soutěžních kolech poměřilo své pekařské schopnosti dvanáct účastníků. Třetí řada Peče celá země nabídla souboj učitelky, pracovníka v IT, hudebnice ze slavné rodiny i gymnazisty.  Jejich výkony hodnotili dva porotci - pekař a cukrář Josef Maršálek a cukrářka Michaela Landová. Moderování se chopili herci Tereza Bebarová a Václav Kopta.

Recepty k tomuto článku

Mohlo by vás zajímat

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více