Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Moučník Figaro

Řezy Figaro spojují jemné těsto s vláčnou jablkovo-ořechovou náplní. Navrch přijde čokoládová poleva s citronovou glazurou, která jim dodá jedinečnou chuť. Ideální moučník k odpolední kávě nebo jako sladká tečka po večeři.

Hodnocení receptu je 4,9 (22×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

JanaDorazinova JanaDorazinova

Středně náročný

Doba přípravy 80 min Doba přípravy: 50 min Doba tepelné úpravy: 30 min

80 min (50 min příprava + 30 min tepelná úprava)

Suroviny pro 1 plech

plech o rozměrech 22,5 × 35,5 cm

1plech

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie23 626 kJ /
5 647 kcal
Bílkoviny97,42 g
Tuky275,27 g
Vláknina40,70 g
Cholesterol 1,07 g
Sodík 690 mg
Sůl1,87 g
Sacharidy664,15 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Z mouky, Hery, žloutku, vody, vanilkového cukru, rumu a kypřicího prášku do pečiva vypracujeme hladké těsto. Krok 2: Těsto rozdělíme na poloviny a jednu dáme na chvíli do mrazáku, aby se s ní lépe pracovalo. Krok 3: Druhou polovinu rozválíme a dáme na dno pekáče. Krok 4: Jablka očistíme a nastrouháme najemno. Ořechy pomeleme (postrouháme). Krok 5: Připravíme náplň. Smícháme moučkový cukr, žloutky, vanilkový cukr, kakao, jemně nastrouhaná jablka a mleté ořechy. Z bílků vyšleháme tuhý sníh a zlehka zapracujeme do náplně. Krok 6: Náplň rozprostřeme na těsto v pekáči. Poté vyndáme druhou polovinu těsta z mrazáku a mezi dvěma fóliemi ji rozválíme do tvaru obdélníku. Pomocí válečku přeneseme na náplň. Upravíme kraje. Krok 7: Dáme péct do vyhřáté trouby na 180 °C asi 30 minut. Krok 8: Čokoládovou polevu použijeme kupovanou nebo připravíme dle oblíbeného receptu svou. Krok 9: Citronovou polevu připravíme smícháním moučkového cukru a citronové šťávy. Přidáme dvě lžíce horkého mléka a vymícháme do hladka. Krok 10: Po upečení a vychladnutí moučníku jej polijeme čokoládovou polevou a cik cak pokapeme citronovou polevou.

TIP: Jak upéct linecký mřížkový koláč

Zveřejněno 12. 3. 2010

Poznámka autorky JanaDorazinova

Zdroj: Lidové recepty, paní Katka Zajíčková.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Moučník Figaro

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/x68n

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Moučník Figaro

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/x68n

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (25)

Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Odpovědi k nim se zobrazují od nejstarších.

bystrouska: no, já to taky nevím, je to podle toho zdroje, jak uvádím, tak jsem to nechtěla měnit. Moc děkuji za foto!!:-)

bystrouska: no, že po jeho konzumaci ti bude do zpěvu... Fííígarooo:-D:-D:-D;-)

Nevím, proč se moučník jmenuje zrovna Figaro:-O, ale nic na tom nemění, že jsou to výbotrné řezy:-p a další možnost ke zpracování jablíček:yes:. Dávám bod a přidala jsem také nějak fotky.

Arween: díky, to jsem ráda.:-8

Bylo to složitější, ale stálo to za to. Napoprvé jako Pája:-D a je moc dobrý. +19:yes:

:-p+15:yes:

Jani, když jsem odeslala svůj předchozí komentář, tak jsem taky začala přemýšlet nad polevou. Já právě nedávám polevu, ale těsně před dopečením buchty, na těsto rozetřu vyšlehaný sníh ze 4 - 6 bílků. Pochopitelně oslazený - 170 g krupicového cukru. Ale to je již jiný moučník. Víš, mně se nedaří přenášení máslových, křehkých těst. :-( Proto raději vrchní těsta strouhám. ;-) Ale tohle těsto je pěkně vychlazené, takže při válení a přenášení by nemněl být problém.:-)) Vyzkouším a uvidím.

Sodovka no, myslela jsem, že to tak udělám, ale jak by pak vypadala ta čokoláda?:-))

Dělám podobný moučník. Do těsta přidávám ještě nastrouhanou citrónovou kůru. Citrónová kůra a rum dávají těstu znamenitou chuť. Horní těsto neválím. Dám ho trochu zmrazit a pak nastrouhám na větším „slzičkovým“ struhadle.:-)) Je to raz-dva a bez velké námahy. ;-) Jani, posílám + 13.:yes:

mardosa tak ať se zadaří a pokud ano, čekám fotku!!:-)

Teda to musí být super!!!!!Co nejdříve vyzkouším.Dávám bodíka.Musím koupit jablka a hned udělám.:-*:-K:yes::yes:

michsamant 13. 3. 2010 09:16
teda ten by bodol teraz :-p:yes:

Děkuji za bodíky:-). Po ránu jsem ukrojila příteli ke kávě a prý je ještě pepší, než včera, tak ikdyž mi fakt dal zabrat, musím pochválit paní Zajíčkovou za dobrý recept, který byl mimochodem ohodnocen, jako recept měsíce;-)

:yes::-K:-pkrása

Hmm, tak to je krása!

+8.:yes::yes::yes::-p Jani, moc krásný a určitě jedlý moučníček, zvláště ta náplň je úžasná :-!:-K

Krááásný moučníček, až se mi uplně sbíhají sliny :-) Zítra musím taky něco upect, nějak mně honí mlsná :-) Krása Jani, bodík je Tvůj :yes: +7

Díky moc, no, já na to zdobení fakt moc nejsem:-S, ale snažila jsem se a s tím vrchním plátem těsta byla fakt práce, že jsem myslela, že to nastrouhám!:-D

Jani:-Kto vypadá náramně chutně:-pa zas takto navečer tu šmejdím;-(ach jo, ale nic to nemění na tom, že je to výborný moučník;-)ukládám a uděluji 3.bodík:-K

Pěkné:yes::yes::yes::-p

Mňam :-p:-p :yes::yes:

Tématické fráze:
figaro řezy, rezy figaro, moučník z hery, moucniky z hery, čokoláda na vaření figaro, dezert figaro, buchta figaro, moučníky z hery recept a foto, moučník mesice, čokoláda figaro, figaro rezy recept, moucnik ze 4 bilku, figaro.cz, moučnik raz dva, fifaro řezy, jablečný dezert figaro, figaro buchta s tvarohem, kakao figaro, dezert figaro recept, figaro buchta

Suroviny:
mouka hrubá, tuk hera, žloutek, voda, cukr vanilkový, rum, kypřící prášek do pečiva, cukr moučkový, žloutek, cukr vanilkový, kakao, jablko, ořechy mleté, bílek, poleva čokoládová, cukr moučkový, mléko, šťáva citronová

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu