Hrníčkový nadýchaný perník

Moučníky Perníky Doba přípravy: 15 minut 4 názory

Moučníky Perníky Doba přípravy: 15 minut 4 názory

Suroviny 6 porcí

2 hrnky hladké mouky
1/3 hrnku cukru
1/2 hrnku oleje
1 hrnek mléka
1 vajíčko
4 lžičky kakaa
3 lžíce medu
1 kypřící prášek do perníku
Lze přidat: citrónovou kůru, mandle

Postup přípravy receptu

 1. Nejprve smícháme všechny suché ingredience (hladká mouka, cukr, kypř. pr. do perníku, kakao). Dále přidáme i zbytek a důkladně mícháme, dokud nevznikne lepkavé těsto.

 2. Vymažeme a vysypeme pekáč (já vždy vymažu máslem a vysypu hrubou moukou, ale máslo jde zaměnit za olej a mouka může být i polohrubá). Rozehřejeme troubu na 180°. Těsto dáme do pekáče a pečeme přibližně 40 minut.

 3. Po upečení perník vyndáme z trouby a necháme vychladnout. Před podáváním na něj můžeme ještě dát nějakou z polev (čokoládovou polevu, citrónovou polevu) nebo ho poprášit cukrem moučkou.

Komentáře k receptu Hrníčkový nadýchaný perník

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Urobila som na veľký plech z dvojitej dávky. Máme radi vyšší. ;-) Poliala som čokoládovou polevou a posypala mletými lieskovcami. :-KFotku prikladám.

  Odpovědět

 • yanull yanull(moderátorka)

  Fialka_HS: S dovolením přidávám tento názor. Když už sem chcete svůj recept vložit, je to Vaše rozhodnutí, ovšem myslím si, že fotka upečeného perníku místo rozetřeného těsta by byla jistě o mnoho lepší. I když se občas objeví v receptech poznámka, že se po moučníku jen zaprášilo, věřím, že přece jen pár kousků k vyfocení Vám zbylo ;-):-K
  Bývají tu i podobné fotky, ale ty jsou u postupu, ovšem hlavní je foto výsledného produktu. A známá věc je ta, že jíme i očima ;-)

  Odpovědět

 • Fialka_HS Fialka_HS(autor receptu)

  Eja57: A to je problém? To, že chci sdílet svůj recept, který využívám celý život a všem mým známým chutná, je špatné? Tento komentář byl naprosto zbytečný a jenom přemýšlím, jaký jste měla záměr, když jste ho psala. :-D

  Odpovědět

 • Eja57 Eja57(moderátorka)

  Fajn fotka:no: a fajn recept na asi stopadesátý perník:no::-//

  Odpovědět