Moje kuře na zelí

Drůbeží maso Doba přípravy: 1,5 hodiny 1 názor

Drůbeží maso Doba přípravy: 1,5 hodiny 1 názor

Suroviny

Koření:
grilovací koření
koření na kuře
drcený kmín
špetka sladké papriky
pepř mletý
sůl
1/2 cibule
3 větší brambory
kousky kuřete
sterilované zelí
máslo
slunečnicový olej

Postup přípravy receptu

  1. Kuře naporcujeme, osolíme, opepříme, dáme drcený kmín, koření na kuře, grilovací koření, špetku sladké papriky a dáme stranou. Mezitím si nakrájíme na jemno cibulku.

  2. Na plech dáme zelí, ze kterého jsem slabě vymačkala ten lák a dala k jedné straně a na něj nakrájenou cibuli, na cibuli naskládáme okořeněné maso. Druhou půlku si slabě vymažeme máslem nebo slunečnicovým olejem.

  3. Naskládáme omyté i se slupkou osolené a okořeněné brambory nakrájené na měsíčky (já použila koření na americké brambory). Pečeme na 200°C odkryté. Těsně před dopečením dám na každý kousek kuřete kousíček másla.

Komentáře k receptu Moje kuře na zelí

  • JanaDorazinova JanaDorazinova

    Trošku mi k tomu nejdou ty pečené brambory, ale každý má jiné chutě;-) Známá, velmi dobrá klasika:-)

    Odpovědět

Tématické fráze: kuře na zelí kuře na zelí a brambory kuře na sladkém zelí kuře na zelí s bramborem kuře na zelí recept příprava zelí kuře na čerstvém zelí kuře na kyselém zelí s bramborem kuře v zelí kuře na kysaném zelí kuře pečené na čerstvém zelí pečené kuře na zelí kure se zelím kuře na čerstvém zelí pečené kuře na bramborách a zelí kuře brambor zeli kuře na zelí s brambory recept na kuře v zelí top recepty kuře na zelí kuře se zelím a brambory