Špenátové měšce s uzeným

Suroviny 3-4 porce

500 g listového těsta
2 sáčky listového špenátu (mražené kousky)
1 větší cibule
10 lžic strouhanky
2 stroužky česneku
1 lžíce másla
2 lžíce oleje
1 vejce
4 lžíce mléka
sůl
asi 800 g uzeného masa

Postup přípravy receptu

  1. Na lžíci másla a lžíci oleje orestujeme cibuli nakrájenou na jemné plátky do sklovata, přidáme špenát, necháme za občasného míchání rozmrazit, 5 min podusíme, pak dáme 2 lžíce mléka, prolisovaný česnek, osolíme dle chuti. Pokud špenát pustil hodně vody, necháme vydusit.

  2. Mezitím si listové těsto naporcujeme na 7 kousků (z každého odebereme malý kousek na ovázání měšce), vyválíme na čtverce, doprostřed dáme lžíci strouhanky, na to asi lžíci špenátu (uvidíte sami, jaké množství, aby to šlo zabalit), já ještě nakrojila rohy těsta, aby to po vytvoření měšce tvořilo jakési střapce - pak tedy těsto růžek po růžku nahoře chytneme, trochu stlačíme k sobě a uvážeme okolo vyválenou žížalkou z těsta :).

  3. Já pekla v remosce na pečícím papíře, kladla měšce kousek od sebe, protože nabydou, tam se mi jich vešlo právě těch sedm. Každý jsem potřela vajíčkem rozšlehaným v mléce a pekla asi 45 min do zlatova.

  4. Uzené nakrájíme na plátky, osmahneme na lžíci oleje (krkovice pustila dost tuku) a podáváme s měšci.

Poznámka od kuchařky

Vím, že nejde o nic závratného, spíš mi šlo o to, dostat špenát na talíř v nějaké jiné formě a aby se to líbilo i dětem. Určitě by šlo to uzené dát i dovnitř, takhle jen chlapi měli pocit, že mají kus masa na talíři a ne někde ztracené ve špenátu :). Jinak s těstem se moc dobře pracuje, vůbec se to neotvíralo a drželo to (to jen, kdyby se třeba začátečnice bály :)). Také asi v předpečené troubě bude jídlo hotové dřív, remosku jsem přiklopila studeným víkem..

Komentáře k receptu Špenátové měšce s uzeným

Předchozí 1 2

Tématické fráze: cizrnové měšce se špenátem cizrnové měšce se špenátem recept cizrnový měšec cizrnové měšce měšce z listového těsta měšec z listového těsta cizrnové měšce plněné špenátem cizrnový měšec se špenátem jake maso ke spenatu cizrnový měšec plněný špenátem měšce se špenátem špenátové dobroty recept na cizrnové měšce se špenátem aby se listové těsto neotvíralo spenatove recepty babicovy dobroty recepty 20.11.2011 velikonoční křehkě měšce plněné špenátem něco výborného z listového špenátu měšce z listového těsta plněné špenátem špenátové měšce z cizrny recept a postup