Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Co připravit pro návštěvu - vynikající a oblíbené recepty, tentokrát se špenátem. Velký přehled atraktivního pohoštění
Zdroj: Top recepty

Čerstvě sklizený špenát je skvělou surovinou na přípravu řady atraktivních jídel. Inspirovat nás mohou zajímavé recepty z našeho velkého přehledu. Špenát je navíc velmi zdravý a čím více si ho dopřejeme, tím lépe.

Barevné špenátové pohoštění

Špenátu stačí krátká tepelná úprava. Jeho výrazná barva a výborná chuť skvěle a atraktivně doplní pokrmy, které jsou vhodné i jako chutné pohoštění pro návštěvu. Barva špenátu krásně vynikne s čerstvými rajčaty, ředkvičkami nebo s barevnou kapií

Plněné palačinky a tortilly

Díky jemné a nepříliš výrazné chuti je špenát ideální surovinou k plnění nejrůznějších palačinek a tortill. Jemně nakrájený špenát obvykle tepelně upravíme a ochutíme třeným česnekem. Přidáváme k němu sýry a uzeninu. Špenátem plněné palačinky můžeme ještě zapéct.  

Slané koláče a pizzy se špenátem

Pizzy plněné šťavnatým špenátem jsou velmi oblíbené. Do slaných koláčů a do pizzy stačí přidat několik čerstvých listů, společně s další zeleninou. Můžeme také připravit špenátovou náplň, kterou ochutíme česnekem. Špenát velmi dobře chutná se smetanou a sýrem.

Šneky z listového těsta a další rychlovky

Špenát je oblíbený k plnění závinů a šneků z listového těsta. Stačí na plát těsta narovnat čerstvé špenátové listy, vhodně je ochutit a po libosti doplnit sýrem a uzeninou. Můžeme vyzkoušet i jednoduché košíčky z toustového chleba, které plníme žampióny a špenátem.

Atraktivní špenátové rolády 

Špenátový plát upečeme v troubě a po vychladnutí naplníme jednoduchou náplní z pomazánkového másla, strouhaného sýra a kapie. Roládu po ztuhnutí krájíme na úhledné plátky. Špenátová roláda na stole s pohoštěním určitě nezůstane bez povšimnutí. 

Špenátové vafle nebo jednoduché topinky

Opět využijeme barevnost špenátu a osvědčenou kombinaci se sýrem a vajíčkem. Špenát najde své uplatnění při pečení vaflí nebo můžeme připravit jednoduché a rychlé topinky s vajíčky, tentokrát doplněné kuřecím masem a ochucené česnekem a provensálským kořením

Muffiny, burgery a špenátové kostky

Muffiny nemusí být jen sladké. Tentokrát do těsta přidáme listový špenát, jarní cibulku a sýr feta. Navíc je ochutíme česnekem a chilli kořením. Na špenátové kostky upečeme pláty ze špenátového těsta, které naplníme náplní z pomazánkového másla a dalších surovin.

Špenátové mřížky a lákavé kuličky

Do kynutého těsta tentokrát místo jablečné náplně použijeme špenátovou. Opět v ní nesmí chybět česnek. Na vytvoření mřížky se hodí speciální váleček, ale z těsta upečeme i jednoduché šátečky. Další lahůdkou jsou špenátové kuličky, doplněné sýrem, chilli a mletými ořechy.

Mechový dort a špenátové překvapení

Sladký mechový dort naplníme šlehačkovým krémem s mascarpone a ozdobíme čerstvými malinami. V přehledu dobrot, které připravujeme ze špenátu, rozhodně nesmí chybět. Další možností jsou špenátové řezy s lososem nebo špenátové překvapení smažené v trojobalu.

Špenátová slunečnice a další jarní dobroty

Koláč ve tvaru slunečnice, plněný špenátovou náplní s tvarohem a balkánským sýrem, velikonoční koláčpečené brambory ve špenátovém lůžku uzavírají náš výběr dobrot, které připravujeme z oblíbené jarní zeleniny. Na takto připraveném špenátu si určitě pochutnáme.  

Mladý špenát si rádi dopřejeme i čerstvý. Oblíbenou jarní a podzimní zeleninu si kupujeme celoročně a používáme ji i k rozmanité tepelné úpravě. S vajíčkem a bramborami je to jedno z nejoblíbenějších zeleninových jídel.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky