Vajíčková pomazánka i na chlebíčky

Suroviny

9 vajec na tvrdo
250 g másla
2 lžíce hořčice
cibule
kyselá okurka (může být i víc, podle chuti)
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Uvařené vajíčka rozkrojíme a žloutky rozmícháme se změklým máslem a hořčicí. Pak přidáme nadrobno nakrájenou cibuli, kyselou okurku, promícháme, dochutíme solí a pepřem, nakonec přidáme na kostičky nakrájené bílky.

  2. Můžeme ještě dochutit. Bílky dávám až nakonec, aby se zbytečně nerozdrtily na kaši.

  3. Mažu jí většinou na veku a pak ještě dozdobím salámem, rajčetem, petrželkou, nebo jen na rohlík.

Poznámka od kuchařky

Pomazánku dělám podle své maminky a množství už tak nějak upravuji podle chuti, tak snad někomu bude chutnat. Vajíček může být samozřejmě méně a podle toho se pak upraví zbytek.

Komentáře k receptu Vajíčková pomazánka i na chlebíčky

Tématické fráze: vajíčková pomazánka recept jednoduchá vajičkova pomazánka s majonézou recept chlebíčky s vajíčkem a majonézou klasická vajíčková pomazánka pomazánka z pečeného vepřového od karoliny chlebíčky s vajíčkovou pomazánkou jednoduchá vajíčková pomazánka mrkvová pomazánka karolína vajíčko a pomazánka majonéza na vajíčkový chlebíček vajčkova pomazanka na chlebicky vajickovy chlebicek recept vajíčkový chlebíček chlebíček s vajíčkem pomazánka chlebíček s vajíčkem a majonézou vajíčková pomazánka na vhlebíčky majonéza na chlebíčky s vajíčkem vajíčková pomazánka na vhlebíčky mrkvová pomazánka podle karolíny vajickova pomazanka