Retro chlebíčky - vajíčkové

Suroviny

Bramborový salát na chlebíčky:
malé brambory vařené ve slupce
3 vařená vejce natvrdo
2 mrkve
2 plátky celeru
3-4 lžíce majonézy (domácí nebo Hellmans)
trochu okurkového láku
1 lžíce plnotučné hořčice
1 malá cibule
3 nakládané okurky
špetka cukru
pepř
sůl
Na chlebíčky:
vejce vařená natvrdo (půl vajíčka na 6 měsíčků - na 1 chlebíček)
kousek červené papriky
čerstvá zelená petrželka
2 lžíce majonézy (se lžičkou okurkového láku na ozdobu)
chlebíčková veka
Množství podle toho, kolik chlebíčků potřebujeme udělat.

Postup přípravy receptu

  1. Na domácí bramborový salát použijeme 10-12 malých brambor vařených ve slupce. Vychladlé oloupeme a nakrájíme na malé kostičky, 3 vejce uvaříme natvrdo, zchladíme, oloupeme a nasekáme na jemné kostičky. Očištěnou mrkev a celer nakrájíme na tenké plátky a uvaříme doměkka, vychladlé rozmačkáme vidličkou na drobné kousky.

  2. Cibuli oloupeme, nakrájíme velmi jemně, dáme do misky a zalijeme vroucí vodou, ihned scedíme a na sítku propláchneme studenou vodou, necháme okapat. Tři střední nakládané sladkokyselé okurky nakrájíme na jemné kostičky. Vše dáme do větší misky, přidáme 1 lžíci plnotučné hořčice, majonézu (dávám hodně, je to jen párkrát do roka, ale dejte každý dle své chuti), špetku cukru, sůl a čerstvě mletý pepř dle chuti. Důkladně, ale zlehka promícháme a dáme do chladu uležet.

  3. Na plátek veky dáme lžíci salátu a vidličkou roztáhneme po celé ploše. Na salát poklademe měsíčky vařených vajec, ozdobíme majonézou smíchanou s troškou láku. Přidáme kousek červené papriky a zelenou petrželku. Kdo chce, může přidat okurky.

Komentáře k receptu Retro chlebíčky - vajíčkové

K receptu nejsou žádné komentáře.