Zapečené brambory se smetanou - vegan

Suroviny

1/2 kila brambor
2 cibule
1 marinované tofu
1 sojová smetana
koření Adžika nebo grilovací
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Syrové oškrábané brambory nakrájíme na plátky, cibuli na půlkolečka a pokud máme tofu, nakrájíme ho na malé kostičky.

  2. Do pekáče dáme první vrstvu brambor, osolíme, posypeme kořením, na to dáme cibuli, tofu a zase brambory, opakujeme dokud nám vycházejí ingredience, tzn. brambory, cibule, tofu, brambory, cibule. Vrchní vrstva by měla být zase z brambor. Každou vrstvu brambor nezapomeňte osolit a okořenit.

  3. Dáme do předehřáté trouby cca na 160-180°C asi tak na 10 minut péct, poté zalijeme smetanou a necháme péct ještě dalších 15 minut, nebo dokud nejsou brambory tak akorát.

  4. Smetanu přidávám později, jelikož používám od značky Provamel a ta se vždycky zdrcne, když je tam dlouho. :-)

Komentáře k receptu Zapečené brambory se smetanou - vegan

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: zapečené brambory se smetanou zapékané brambory vegan zapecene brambory vegetarianske brambory zapecene s tofu a smetanou zapečene vegetariánske brambory vegan brambory vegetariánské zapečené brambory zapečene brambory se špenatem vegan brambory vegan zapecene brambory recept vegetariánske brambory se smetanou a tofu zspečene brambory vegan veganske zapecene brambory zapečené žampiony,vegan zapečené vegan zapečené brambory jak okorenit pecene brambory vegan veganske zaoecene brambory zspecene brambory zapečený brambory se smetanou