Kadlíkovy řízky z vemínka

Hovězí maso Doba přípravy: dlouho 23 názorů

Hovězí maso Doba přípravy: dlouho 23 názorů

Suroviny 2 porce

1,5 kg hovězího vemene
sůl
pepř
chilli
tymián
bobkový list
klasika trojobal:
vejce
mouka
strouhanka

Postup přípravy receptu

 1. Než se dám do popisu receptu... Nedávno jsem byl s dcerou v restauraci Albero ve Valticích (jak máme cestu, vždycky se stavíme, opravdu luxusní kuchyně), a přemýšleli, co si dáme. Nakonez zvítězily telecí brzlíky nad řízkem z vemene nebo telecíma plíčkama. Ale myšlenka v hlavě zůstala. Tak jsem se v toto pondělí zeptal v masně Makovec, jestli je možné ještě vemeno sehnat. Paní odpověděla, že samozřejmě, ale je jenom na objednávku, že se nesmí prodávat zároveň s masem. Ale prý když si objednám balíček, druhý den si ho můžu vyzvednout. Objednal jsem. A druhý den jsem na kole, s malou igelitkou, vyrazil pro objednávku. Notně jsem zbledl, když mi po vynesení mé prosby přinesla prodavačka bednu plnou růžové nevábné třesoucí se hmoty se slovy - to je vaše, je toho 11,5 kila! Jsem koktal, že jsem chtěl jenom kilo, ale paní byla neoblomná. Prostě objednávka - balíček, je jeden kus, jedno vemeno. A prý mám štěstí, že je tak malé. No, při ceně osum korun za kilo, nebylo co řešit. Ovšem doprava domů, kdy jsem ten ranec v průhledném igelitu držel na štangli kola, toto vedl, a kličkoval přes město po Hlavní třídě, byla lahůdkou. Ty vyděšené pohledy kolemjdoucích mě doslova propalovaly. Vypadalo to, že vezu obrovskou, ještě se mrskající krvavou medúzu... Po příjezdu domů jsem z vemena odkrájel čistý lůj, kterého byly skoro dvě kila (ptáčci v zimě budou mít radost), odřezal "neestetické" kusy. Těma podělil psy. Ostatní naporcoval do mražáku, jako další krmení pro hafany. Nejhezčí kousek jsem dal vařit, do osolené vody, se špetkou tymiánu a bobkového listu.

 2. Vařil jsem víc jak tři hodiny, na mírném ohni. Upozorňuju - mléčný pach je hrozný, a prostoupí celým barákem.

 3. Po třech hodinách jsem uvařený kus vyndal - dost ztratí na objemu, pokrájel na plátky, posolil, posypal chilli, klasicky v trojobalu obalil a ve friťáku usmažil. S oblohou, a česnekovýma hranolkama, a pivem, luxusní večeře! Jenom malý dodatek, je třeba jíst teplé, kdy se to úplně rozplývá na jazyku. Po vychladnutí se hmota stává tužší a gumová..

Komentáře k receptu Kadlíkovy řízky z vemínka

 • MamlajdaD MamlajdaD

  RobertM: Zkuste si zjistit, jestli existují ve vašem okolí nějaká menší soukromá jatka, (ne nějaká veliká továrna na porážku). Menší jatka mívají své prodejny, většinou jednu nebo dvě. Tam by jste mohl s objednávkou uspět. Hodně zdaru! :-K:-K:-K

  Odpovědět

 • RobertM RobertM

  U nás nesehnatelné. Ptal jsem se v řeznictví, nejde to ani objednat, jako jsem si objednal dopředu plíčka. Je problém sehnat i vepřový jazyk. A když to zadám do googlu, tak mi vyjedou obchody s krmením pro psy. Býčí koule smažené jsem měl na oběd dnes, vemínko si bohužel neudělám :-//

  Odpovědět

 • iloko iloko(neregistrovaný)

  jé, to jsme mívali doma, nebo u babičky asi tak před 45 lety. Tenkrát to bylo docela levné a hlavně móóóóóóóc dobré. Krásná vzpomínka na dětství , musím se pokusit někde sehnat u řezníka a udělat :-)úplně cítím tu chut <3<3<3:-8:yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • alžběta alžběta(neregistrovaná)

  Nevěsta mne včera překvapila když přinesla vemínko . Již se těším jak si pochutnáme . Naposledy jsem tuto dobrotu jedla asi před 25 lety .:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)

  Odpovědět

 • pipre pipre

  To bych chtěla jednou ochutnat, zatím jsem z vemínka nic nejedla.

  Odpovědět

 • Ivana Ch Ivana Ch

  Kadlik:Jé vemínko, a řízky z něj, no to je balada sama o sobě. V krámě jsem ho neviděla už víc jak 30let. :-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Kadlíku,nádherná,chutná dobrota;-):-K:yes:
  Smažené vemínko jsem dělala naposledy cca před 30lety:-)Pak už jen jako a lá ledvinky,nebo guláš:-p
  Ale už hodně dlouho jsem ho nikde neviděla;-(

  Odpovědět

 • petnovka petnovka

  Moc hezká historka :). Zavzpomínala jsem, když toto vařívala moje babička, je to už přes dvě desítky let, ale vím, že mě to chutnalo.:yes:

  Odpovědět

 • Danca Danca

  Já chci takyyyyy:-p:-p:-p:-D Je to opravdu mňamka, ale obávám se, že na tak ochotného řezníka u nás nenarazím;-(

  Odpovědět

 • sunny.sofi sunny.sofi

  No, přiznávám, zkoušet nebudu, i když je to zajímavá inspirace, ale za těch deset minut smíchu, co mě přepadl po přečtení receptu, musím bodík poslat:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

  Odpovědět

 • zdenka zdenka(neregistrovaná)

  To znám je to velká pochoutka,jako malá jsem to jedla často,bylo to to nejlevnější a nechutnější jídlo.Vdenšní době nedostatkové zboží;-):-):-):-):-):-):-):-):yes:

  Odpovědět

 • zuzun zuzun

  Chut vemena si teda fakt predstavit nedokazu, ale obdivuju borce, co ma koule na takovyhle zdlouhavy recepty...takze:yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Kadlik: Kadlíku, paráda, připomněl jsi mi úžasnou dobrotu, kterou jsem dělávala a vždy jsme si pošmákli.:-p Bohužel, není je kde sehnat a to je škoda, hned bych se do nich pustila;-) Máš 7.:yes:

  Odpovědět

 • rihana rihana

  Maminka tyto řízky z vemínka dělala často. Vodu vyměnila jednou a vím, že v papiňáku to změklo docela rychle. Nepamatuji se, že by mě vadil nějaký zápach. Ono to musí být perfektně vyčištěné už z řeznictví. Je to moc dobrý a pravda je, že se to musí jíst čestvě usmažené.

  Odpovědět

 • Chuchu Chuchu(neregistrovaný)

  Už se mi začaly sbíhat sliny! Tyhlety řízečky nám dělávala maminka, bohužel naposledy jsem je jedla tak před 25 lety, možná i více. Kadlíku, nejste blízko od Olomouce? Že bych si pro kousek k Vám poslala, když ho máte tak moc. Já nevím, jestli se mi ho podaří tady sehnat. Ale každopádně, je to fakt bašta! :yes::yes::yes::-p

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: smažené vemínko hovězí vemínko recepty hovězí vemínko hovězí vemeno recept hovězí vemeno recepty veminko smažené vemeno vemeno recept vemínko recept veminko recepty hovězí vemínko recept recepty z vemínka hovezí vemeno rizky z vemene smažená vemínka řízek z vemínka řízek z vemene vemena recept na hovezi vemeno veminka