Kadlíkova masová konzerva

Kadlik Kuchař:

14 sklenic Vepřové maso 130 názorů

586
Recept si zatím oblíbilo 86 kuchařů

Suroviny

5 kg libové vepřové maso
0,5 kg vepřový podbradek
0,5 kg vepřové kůže
česnek /moc/
sůl
pepř
kmín
Recept si zatím oblíbilo 86 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Po dlouhé době jsem ochutnal konzervu zvanou - vepřové ve vlastní šťávě. Po rozdýchání šoku, vydesinfikování dutiny ústní rumem a zkrmení konzervy psům jsem vyrazil do místního řeznictví a zakoupil suroviny. Maso jsem nakrájel na drobné kostky, kůže předvařil (použil jsem zkonzervovaný vývar z kořeněného laloku, viz můj předchozí recept). Do masa jsme vmíchal sůl s rozetřeným česnekem (moc), opepřil, pokmínoval, a dal na dva dny odležet do lednice.

 2. Poté jsem do sklenic dal na dno kousek předvařené kůže, sklenice nadusal masem, toto zakryl dalším kusem kůže, zalil necelým deci masového vývaru.

 3. Steriloval jsem 2x po 1,5 hodině na teplotu 100°C - 110°C, v rozmezí 24 hodin. Náklady na půlkilogramovou sklenici byly cca 22 korun, chuť ve srovnání s tím koupeným bramborovosojovoseparátním amarounem nesrovnatelná...
  Vím, že podobné recepty tady jsou, ale přesto jsem neodolal. Takovouto sklínečku masa, krajíc čerstvého chleba, cibuli, pár zavařených feferonek "beraních rohů", a pochopitelně studené pivo, tak si představuji snídani pravého moravského zemana!!!

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Sdílet na Facebooku Poslat emailem

Recept sdílelo již 2 771 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Kadlíkova masová konzerva

 • spagetka spagetka

  helena: s největší pravděpodobností je to tento recept
  https://www.toprecepty.cz/recept/19150-kadlikuv-ov...
  Viz 5.krok receptu.

  Odpovědět

 • helena helena(neregistrovaná)

  snažím se najít ten recept na kořeněný vývar z laloku a vyhazuje mi to NENALEZENO.tak jak dál?

  Odpovědět

 • Stánina Stánina(neregistrovaná)

  Zdravím a písnu o někom,kdo dělá výborné vepřové konzervy ve skle,cena je úměrná....je to na každém,co se rozhodne masovku koupit.Místo prodeje je na benzinové pumpě u Benátek n.J.nad dálnicí...výrobek kupuji co se začalo s prodejem a chuť je stále stejně dobrá...kdo chce ochutnat bezva papání...stačí tam zastavit a určitě nebude litovat.:-)

  Odpovědět

 • roman roman(neregistrovaný)

  Tak toto je jedlo pravych Čechoslovakou a nie tie odpady .uz sa chystam to urobit
  <3

  Odpovědět

 • Jitka Jitka(neregistrovaná)

  Alexandra11: Nechci se Vás dotknout, ale už jste něco uvařila? Kůže jsou tam proto, aby to mělo rosol, který je v té konzervě nejchutnější:-DTen to drží pohromadě a na kůžích a podbradku není nic špatného. Kůže jsou dobré na kvalitu chrupavky ve Vašich kloubech. Tuk je nositelem chuti, tak jestli se mu vyhýbáte (podle dnešních trendů) tak si asi moc nepochutnáte. Já mám jednu várku právě připravenou v lednici. Zítra půjde do sklenic. Už se na to všichni těšíme.:yes:

  Odpovědět

 • jitka jitka(neregistrovaná)

  Nemá to chybu :). :-p

  Odpovědět

 • SONY 50 SONY 50

 • michalson michalson

  To je teda "žrádlo":yes: super super!!!!

  Odpovědět

 • praděd na pátou praděd na pátou(neregistrovaný)

  Také zavařujeme v. ve v. š.! Kam na nás s fujtajbly z EU !!! ;-) :yes:

  Odpovědět

 • Babča Babča(neregistrovaná)

  Kadlik: :-) Sytý hladovému nevěří! :-p

  Odpovědět

 • Kadlik Kadlik(autor receptu)

  Naya: Placky z mouky a vody??? Aby nakrmili hladové děti????? Proboha, opláchněte si přirození studenou vodou /možná i jen vodou s nějakým odmašťovadlem, JAR by stačil... A pak běžte zkusit pracovat. Cena masa je na stejné úrovni jak před 25 lety... Vepřový výřez, základní surovina této konzervy, je úplně stejný jak cena rohlíků. Jestli někdo do vaření v dnešní době cpe politiku a hladové děti, tak je dement....:-O

  Odpovědět

 • Naya Naya(neregistrovaná)

  Kvalita něčeho, co se jmenuje masová konzerva a snaží se nás tím v obchodech nakrmit a oblafnout, je strašná. Náš pes to taky nežere. Dělají z nás voly ve všem. Ale když si budeme stěžovat jen tady, tak nás nikdo neuslyší. Ti nahoře žijí v jiném světě - o několik levelů výš. Představte si že by měli přežít měsíc jen s 8 700,-kč, jako má paní Jitka? Znám lidi, co mají 100,- na den i ty kteří dělají placky z mouky a vody, aby nakrmili hladové děti. A to nežiji ve středověku. My všichni víme, jak se nám žije, ale musíme křičet a nadávat u jiných dveří, protože recepty ti nahoře nečtou. :-//

  Odpovědět

 • Ylo Ylo(neregistrovaný)

  vlastimil: No jo. Kolik stála plechovka ( konzerva ) tehdy a kolik stojí dneska ??? Dneska je plechovka drašší než maso v ní .

  Odpovědět

 • zizala zizala

  Alexandra11: Půl kila tučnějšího masa na 5 kg libového není moc, tuk je nositelem chuti. A bez kůží to zase nebude držet = mít trvanlivost :-p

  Odpovědět

 • Alexandra11 Alexandra11

  vepřový podbradek :-// vepřové kůže :-// hnus jinak ano jen libové

  Odpovědět

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další

Přidat komentář

Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zapomněl/a jsem heslo