Skořicové hvězdy s vanilkou

Suroviny cca 85 ks

3 bílky
250 g cukru krupice
1 lžíce mleté skořice
400 g mletých mandlí
2 lžíce moučkového cukru
1 lusk vanilky

Postup přípravy receptu

 1. Šleháme bílky a pomalu přidáváme cukr krupici, až vznikne tuhý sníh.

 2. Do něho vmícháme vanilkový cukr, který jsme připravili ze 2 lžic moučkového cukru a jedné vanilky takto: vanilkový lusk podélně nařízneme a vyškrábneme z něj černou dužinu. Tu smícháme s moučkovým cukrem a dobře rozmícháme.

 3. Z připraveného sněhu odebereme čtyři polévkové lžíce (raději více, musela jsem ještě sníh přidělávat) na pozdější použití a do ostatního opatrně vmícháme mleté mandle se skořicí, až nám vznikne tuhé těsto.

 4. Takto připravené těsto vyválíme na dobře pocukrovaném vále na sílu asi půl centimetru a vykrájíme hvězdy, které klademe na plech vyložený pečícím papírem.

 5. Hvězdy ještě celé potřeme schovaným sněhem a dáme péct.

 6. Pečeme v troubě předehřáté na 160°C přibližně 12 minut. Sníh na povrchu nesmí zhnědnout.

Poznámka od kuchařky

Jsou vynikající, recept jsem získala na stránkách Koření od Antonína

Komentáře k receptu Skořicové hvězdy s vanilkou

 • evula evula

  Tejaja: to asi nepůjde, ten cukr to zahušťuje, tento recept jsem ještě nedělala, ale dělám hodně podobné pařížské tyčinky (jen se špetkou skořice - jen mandlové, s hustou citronovou bílkovou polevou, nechává se zasychat viz také PaCAOl) a tam to bez dostatku cukru prostě teče, nevyválíš, nevykrájíš, naštveš se:-//. I pečení je dost věda aby se to moc nerozjelo a vrch zůstal bílý.

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Jiřina:Jiřinka, rada jednoduchá : dajte tam menej cukru, podľa scojej chuti. ;-)

  Odpovědět

 • Jiřina Jiřina(neregistrovaná)

  Taky mi přišel recept od Antonína. Myslela jsem, že to bude příjemná změna. Něco bez tuku... Chuťově by to šlo, ale je to neuvěřitelně sladké!! Ten cukr přebije skoro veškerou chuť:-( A piplačka to teda je. Těsto je dobrý nechat trošku odpočinout, jinak se dost matlá. Myslím, že bez té další mega sladké polevy by to taky šlo. Příští rok už dělat nebudu. Jestli se teda nějak nerozleží...

  Odpovědět

 • PaCaOl PaCaOl

  Petra Benesova: S madličkami jsou určitě výborné, asi vyzkouším, manžel navíc pronesl přání - bez polevy a vice skořice, zkusím co to udělá, tyčinky už jsem letos dělala a povedly se na :yes:

  Odpovědět

 • PaCaOl: Děkuji za reakci a musím přiznat, že to trochu piplačka je:-8, ale když se kydne trocha sněhu na prostředek a pak se nožem do cípů roztáhne, tak se docela rychle najde grif a jde to od ruky. Až do loňska jsem taky dělala ořechové tyčinky, které zmiňujete, ale když jsem uviděla tyto hvězdičky musela jsem je vyzkoušet;-)

  Odpovědět

 • PaCaOl PaCaOl

  :yes: Hvězdičky krásné, pěkně udělané :yes: ale nedovedu si představit každou zvlášť úhledně potřít sněhem. Dělám podobné ingredience ale viz. "Pařížské tyčinky". Těsto rozválím na váleček, ten na pás, který potřu sněhovou hmotou a pak krájím na tyčinky, ale ořechové.;-)

  Odpovědět

 • Irule Irule

  :yes: taky mi tento recept přišel emailem od Antonína, ale zatím jsem nezkoušela. Asi to napravím :-p;-):-K

  Odpovědět

Tématické fráze: skořicové hvězdy skořicová hvězda skořicové hvězdičky ládi hrušky láda hruška čokoládový závin skořicové hvězdičky recept s vanilkou láda hruška skořicové hvězdičky skořicové tyčinky recepty na skořicové hvězdy skořicová hvězda láďi hrušky láďa hruška skořicové cukroví recepty ládi hrušky skořicové hvězdičky recept na skoricove hvezdicky od ladi hrusky skořicove hvězdičky na nově recept skořicově hvezdy ořechové skořicové hvězdy skoricove hvezdicky lada hruska tncz nova láďa hruška skořicové hvězdičky láďa hruška skořicové hvězdy hruška skořicový hvězdy