Vepřový hořčičný plátek

Suroviny

10 plátků vepřového masa
hořčice
bílý pepř
sůl
cibule
250 ml smetany ke šlehání
250 g tvrdého sýru

Postup přípravy receptu

 1. Plátky masa osolíme, opeříme a každý pomažeme po obou stranách hořčicí. Pekáč si vymažeme máslem nebo sádlem, naskládáme do něj plátky masa, na které poklademe cibuli. Rozehřejeme si troubu asi na 170 stupňů. Po 20 min pečení maso zasypeme sýrem, zalijeme smetanou a ještě asi 20 min zapékáme.

Komentáře k receptu Vepřový hořčičný plátek

 • Majka8 Majka8

  1974andrea: Andrejko,mám v mrazáku už dost dlouho paneneku,myslíš že bych ji na tento recept mohla použít a jak dlouho ji péct?Připadá mně recept dost dobrý,jen to nějak s panenkou neumím:-))

  Odpovědět

 • topi20 topi20(autor receptu)

  1974andrea:Dělala jsem to z vepřové plece a po 40min.to bylo krásně měkké :-) Samozřejmě je lepší to zkusit a kdyžtak nechat péct o chvilku déle ;-)

  Odpovědět

 • 1974andrea 1974andrea

  Těch 40 minut je dostačující? Bylo by dobré napsat o jaký druh vepřového masa se jedná, krkovice, kýta, plec, panenka? U všeho myslím je doba pečení, aby bylo měkké, rozdílná;-) Ale dobré to bude:yes:

  Odpovědět

 • topi20 topi20(autor receptu)

  zizala:omlouvám se,už tam je HOŘČICE:-)

  Odpovědět

 • AntoninZ AntoninZ

  zizala: Asi to je nějaká jiná.

  Odpovědět

 • zizala zizala(moderátorka)

  Ta hořTice je ještě v postupu :-/

  Odpovědět

Tématické fráze: jak dlouho péct vepřové plátky vepřove platky z hořcicí veprovy platek vepřové plátky s nočky vepřové plátky na hořčici jak dlouho péct maso na plátky jak dlouho pect platek veproveho masa vepřové plátky s hořčicí horcicne platky vepřové plátky s noky jak dlouho pect veprovy platek veprovy platek s hořčičná omáčka vepřový plátek v hořčičné omáčce smažený vepřový plátek na smetaně