Domácí karamelové větrníky

Suroviny

Odpalované těsto:
500 ml vody
špetka soli
160 g másla
270 g polohrubé mouky
7 vajec
Karamelový krém:
2 karamelové pudinkové prášky
500 ml mléka
250 g másla
7 lžic cukru
Šlehačka:
500 ml smetany ke šlehání
2 ztužovače šlehačky
6 lžic cukru
Karamelová poleva:
250 g cukru
200 ml smetany ke šlehání

Postup přípravy receptu

 1. Vodu se solí a máslem přivedeme do varu. Postupně přisypáváme mouku a na mírném ohni stále mícháme, až se těsto spojí a přestane se lepit. Do vychladlého těsta postupně zašleháváme vejce a vyšleháme dohladka.

 2. Těstem naplníme zdobičku a stříkáme malé větrníky (2 vrstvy na sebe). Pečeme ve vyhřáté troubě na 180°C dorůžova. Ještě teplé rozkrojíme a vychladlé naplníme.

 3. Karamelový krém: Pudinkové prášky, mléko a cukr uvaříme jako klasický pudink. Do vychladlého pudinku zašleháme máslo. Vyšleháme dohladka. Krémem plníme větrníky.

 4. Šlehačka: Smetany, ztužovače a cukr vyšleháme do husté konzistence. Šlehačkou plníme na karamelový krém větrníky a přiklopíme.

 5. Karamelová poleva: Cukr nasypeme do kastrolu a necháme roztavit na zlatý karamel. Jakmile cukr zkaramelizuje, přilijeme do něj horkou šlehačku a mícháme dohladka a do husté konzistence. Pozor, aby to nevzkypělo, pořád míchat. Polevou potíráme větrníky.

Komentáře k receptu Domácí karamelové větrníky

 • alena alena(neregistrovaná)

  su nadherne:yes: ja robievam na plech a krajam ako rezy :-))

  Odpovědět

 • Kvestr Kvestr

  :yes::-):yes::-p
  Dobrý...

  Odpovědět

Tématické fráze: láďa hruška větrník na plech odpalované těsto láďa hruška karamelový větrník na plech od ládi hrušky recepty ládi hrušky vetrniky domácí větrníky ládi hrušky karamelový větrník na plechu video recepty ládi hrušky větrníky video karamelové větrníky video domácí větrník na plech karamelové větrníky ládi hrušky laďa hruška vetrnik na plech video karamelové větrníky od ládi hrušky větrník na plech láďa hruška karamelove vetrniky lada hruska tncz nova levné recepty ládi hrušky větrník tncz nova levné recepty ládi hrušky větrniky větrník na plech video karamelové větrníky ládi hrušky video karamelové větrníky od ládi hrušky video karamelové větrníky z odpalovaného těsta