Tvarohový koláč se zajímavým efektem

Suroviny

Těsto:
200 g hladké mouky
80 g cukru
80 g másla
1 vejce
2-3 lžičky bílého jogurtu
špetka soli
(Na pracovní desku dáme nejdříve sypké ingredience, přidáme změklé máslo, vejce, jogurt a vypracujeme hladké těsto. které zabalíme do potravinové folie)
Tvarohová náplň:
400 g měkkého tvarohu
4 žloutky a z bílků sníh
100 g cukru (kdo má rád sladší, přidá cukru více)
1 vanilkový cukr
citronová kůra
10 lžic mléka
Vše ušlecháme a přidáme
1,5 sáčku vanilkového pudingu
(a opět dobře ušleháme. Nakonec vmícháme tuhý sníh z bílků)
Náplň rozdělíme na dvě části.
Do jedné přidáme:
kakao nejlépe holandské které je tmavé a opět dobře prošleháme
Také můžete použít ve vodní lázni rozehřátou čokoládu hořkou

Postup přípravy receptu

  1. Z těsta vyválíme placku, kterou dáme do formy a dno propícháme vidličkou viz foto. Lžící dáváme vždy na střed tvarohové náplně, které střídáme. Místo lžíce lze použít mikrotenové sáčky s ustřiženým růžkem.

  2. Pak děláme špejlí, od kraje formy ke středu, na povrchu čáry, koláč takto rozdělíme na osm dílů.

  3. Pak tyto díly špejlí rozdělíme zase od středu formy ke kraji, tím vznikne tento zajímavý efekt-mustr. Koláč dáme do vyhřáté trouby na 180°C (horkovzdušná na 160°C) a pečeme 40 minut.

Poznámka od kuchařky

Tento koláč lze také udělat i s třeným těstem na bábovku, jen místo bábovkové formy použijeme formu dortovou. Mustr však z tohoto těsta není tak výrazný jako u tvarohové náplně.

Můžete také použít jiný tvar formy-třeba pyrexovou oválnou, obélníkovou nebo čtvercovou, pak vznikou i další zajímavé efekty.

Komentáře k receptu Tvarohový koláč se zajímavým efektem

Tématické fráze: tvarohový koláč cheesace s tvarohem koláč s tvarohem holandsky koláč s tvarohem cheesace na plech i-recepty.cz tvarohovy kolac nevšední koláč tvarohový řez s třeným těstem cheesace náplně z tvarohu do u recepty na sladké koláče nevšední cheesace recept cheesace ostružinový holandský tvarohový koláč s tvarohem nevšední moučníky s tvarodem placky pro dietářky slaný koláč z jogurtu a tvarohu holandsky tvarohovy kolac koláč s tvarohem napovrchu tipy na tvarohovy kolac