Kuřecí čtvrtky na kysaném zelí

Drůbeží maso Doba přípravy: 80 minut 4 názory

Drůbeží maso Doba přípravy: 80 minut 4 názory

Suroviny 4 porce

4 zadní kuřecí čtvrtky
500 g kysaného zelí (sáček)
125 g másla
grilovací koření
sůl
2 špetky oregana
200 ml zakysané smetany

Postup přípravy receptu

 1. Kysané zelí dáme na síto, proplácheme ho studenou vodou a necháme okapat. Polovinu rozprostřeme do pekáčku a posypeme ho grilovacím kořením a špetkou oregána. Poklademe plátky poloviny másla.

 2. Očištěné, mírně osolené čtvrtky kuřete položíme na zelí řezem dolů. Zbytek zelí a plátky másla navrstvíme na kuře a opět posypeme kořením a oreganem. Vše zalijeme zakysanou smetanou, kterou můžeme rozředit dvěma lžicemi vody.

 3. Přiklopíme druhým pekáčkem nebo alobalem a ve vyhřáté troubě na 190°C dusíme 40-50 minut. Po celou dobu pekáč neodkrýváme.

 4. Po uplynutí této doby vrchní pekáč odkryjeme a ještě asi 10-15 minut pečeme dozlatova. Jako příloha mohou být knedlíky, brambory nebo chléb.

Poznámka od kuchařky

Tuto dobrotu mám ze starého magazínu Práva, ale bohužel nemám fotografii-omylem jsem si dost snímků smazala

Komentáře k receptu Kuřecí čtvrtky na kysaném zelí

 • kejml kejml

  dnes jsem to delal a vypada to nadherne.myslim ze to tak bude i chutnat.diky:-):-)

  Odpovědět

 • amanka amanka(neregistrovaná)

  Milá Tejajo děkuji za hezké foto k mému receptu kuřecí čtvrtky na kysaném zelí.Udělala jsi mi radost neboť vždy,když toto jídlo dělám,zapomenu ho nafotit,já bych ho nenafotila lépe ještě jednou děkuji amanka :-p:-O:-D

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Po odkrytí som rozhrabla kapustu nabok, aby sa opiekla zvrchu aj nožička. Šikovné, jednoduché jedlo. ;-)

  Odpovědět

 • verda verda(neregistrovaná)

  :-K:-)):-D mnama!!!!!

  Odpovědět

Tématické fráze: kuřecí čtvrtky na zelí recepty na kuřecí zadní čtvrtky kuřeci zadní čtvrtky recepty kuřecí čtvrtky recepty kuřecí čtvrtky recept kuřecí čtvrtky recepty kuřecí čtvrtky kuřecí stehna na kysaném zelí kureci ctvrtky na kyselem zeli kuřecí stehna pečená na kysaném zelí kuřecí čtvrtky pečené na zelí pečené kuřeci čtvrtky na zeli kuřecí čtvrtky pečené v zelí recept na kuřecí čtvrtky kuře pečené na kyselém zelí kureci zadní čtvrtky recept kuřecí čtvrtky v zelí kysané zelí kure ctvrtky kuřecí zadní čtvrtky