Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Nejlepší recepty z kuřecího masa: Je libo kuře pečené, grilované či v omáčce?
Zdroj: Toprecepty

Kuřecí maso používáme velmi často, a to především proto, že není tučné a je jednoduché na přípravu. Připravit kuře lze na milion a jeden způsobů, my jsme pro vás vybrali ty nejoblíbenější recepty od našich čtenářů.

Kuře se dá rychle zpracovat a poté z něj připravit výtečný pokrm. Pro jednoduchost a rychlost přípravy je tolik oblíbené. Můžete z něj mít oběd v podobě kuřete pečeného, i svačinu, pokud jeho kousky zabalíte do tortilly.

Kuře pečené či zapečené?

Pečení kuřete, stejně jako jeho zapečení, je opravdu jednoduché, proto tuto přípravu volíme často o víkendech. Stačí ho omýt a osušit, okořenit podle vlastní chuti, lehce podlít, přidat několik plátků másla a dát péct. Velkou výhodou je to, že ho můžete péct rovnou i s přílohou, a tak si ušetřit ještě více času.

Kuřecí maso smažené

Můžete usmažit naložené plátky či nudličky, ale také rarášky, oblíbené řízky či směs masa a zeleniny. Na takovou přípravu jsou nejvhodnější kuřecí prsa nebo stehenní řízky. Příloha ke smaženému kuřecímu masu může být téměř jakákoliv.

Kuřecí maso v omáčce

Omáčky s kuřecím masem jsou nejoblíbenější u dětí, protože jiné druhy masa se jim často hůře koušou. Právě omáčky jsou hlavním nositelem chuti a skvělé jsou s knedlíkem, s rýží, ale i s noky či bramboráčky. Pokud tedy připravíte omáčku s kuřecími kousky na více dnů, stačí vždy jen změnit přílohu.

Grilované kuře

Nedočkavci sáhnou po kuřecím masu i při příležitosti, jakou je grilování. Maso je brzy hotové a velmi chutné. Pokud nemáte času nazbyt, kuře je ideální volbou. Grilovat ho můžete celé, ale také zvlášť stehna, křidélka či steaky

Kuřecí polévky

Polévka je grunt, to říkávala nejedna babička. I z kuřecího masa můžete vykouzlit dobrou polévku. Ať už dáte přednost krémové nebo vývaru se zeleninou, rozhodně nesáhnete vedle. Polévky jsou skvělým pokrmem, na který by se nemělo zapomínat.

Kuřecí maso můžete použít opravdu na vše, fantazii a chutím se meze nekladou. Jaký je váš oblíbený recept s tímto masem? Pochlubte se v komentářích a vyzkoušejte třeba rychlý kuřecí pekáček, jehož postupem vás provede video-recept. Dobrou chuť.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více