Pomalu pečený bůček na medu

Vepřové maso Doba přípravy: 150 minut příprava 1 názor

Vepřové maso Doba přípravy: 150 minut příprava 1 názor

Suroviny

1 kg bůčku
sůl
pepř
česnek
grilovací koření
mletá sladká paprika
olej
med

Postup přípravy receptu

  1. Bůček v celku omyjeme a na kůži uděláme ostrým nožem mřížku. Osolíme z obou stran a opepříme a vložíme do pečící mísy.

  2. Připravíme si marinádu (olej, mletá paprika, grilovací koření, čím víc tím líp, nic tím nezkazíte, spíše naopak, med a prolisovaný česnek) vše promíchat a potřete tím celý bůček.

  3. Přikryjte a vložte do předem vyhřáté trouby na 220 stupňů na 30 minut. Potom snižte teplotu tak na 150-170 a pečte další hodinu a půl. Mezitím vždy co půl hodiny potírejte zbylou marinádou. Potom zvyšte teplotu opět na 220 a odkryjte víčko, ať je kůžička dobře křupavá.

  4. Nakrájejte si plátky a můžete jíst třeba s bramborem, já osobně to mám rád s chlebem.

Poznámka od kuchařky

Bůček můžeme nechat přes noc marinovat, chuť je daleko lepší. Tento způsob dlouhého pečení má svůj důvod, maso se rozpouští samo na jazyku.

Komentáře k receptu Pomalu pečený bůček na medu

Tématické fráze: pečený bůček na medu pečený bůček v celku bůček na medu pomalu pečený bůček vepřový bůček na medu pečený buček top recept bůček pečeny na medu recept na pomalu pečený buček pomalu peceny bucek recept jak dlouho péct bůček pečený bůček s medem buček na na medu dlouho pečeny bůček pomalu pečený buček recept pečený pomalu pečený vepřový bůček pečený bůček pečený bok na medu bůček v medu buček s medem bůček na medu recept