Křídla, plněná kuřecí fáší

Suroviny

12 větších kuřecích křídel
300 g kuřecího masa z kuřecích paliček na fáš
4 sušená rajčátka naložená s olivami a česnekem
pepř
1 bílek
2 PL smetany
olej na plech

Postup přípravy receptu

  1. U kuřecích křídel odřízneme nejmenší část křídel (špičku). Nožem nařízneme hrubší část křídel - vsuneme nůž dovnitř a objedeme s ním celou plochu okolo kloubu. Tak si vytvoříme si kapsičku, kterou přehrneme podél křídel dolů a v kloubu uřízneme. Kuřecí kůžičku přehrneme zpět a máme připravená křidýlka s otvorem k naplnění.

  2. Z vykostěných kuřecích paliček nakrájíme malé kousky, které promícháme ze sušenými rajčátky, naloženými s olivami a česnekem. Přidáme 2 lžíce smetany, čerstvý mletý pepř a jeden bílek. Ponorným mixérem tuto směs masa najemno rozmixujeme, aby nám vzniklá jemná fáš.

  3. Kuřecí křídla plníme pomocí dortového sáčku touto směsí. Naplněná křídla dáme péci na plech s pečícím papírem, pokapaný olejem. Pečeme v předehřáté na 180 stupňů troubě dozlatova.

  4. Podáváme s bramborovými tolárky, pečenými na pechu a se zeleninou.

Poznámka od kuchařky

Kosti z paliček použijeme na polévku.

Komentáře k receptu Křídla, plněná kuřecí fáší

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: kuřecí fáš plněná kuřecí křídla plněné kuřecí křídla co je kuřecí fáš kuřecí křídla kuřecí křídla plnena fas kureci kuřecí fáší plnena kridla recepty kuře plněné fáší plnene fasi co je to kureci fas plněna kuřeci křidylka recept na plněná kuřecí křídla recept na pečené kuře s kuřecí fáší kuřecí křídla recept plněné kuřecí kuřecí křídla plněná kuřecí křídla recept top recepty kuřecí křídla kuře plněné fáší