Voňavý perník

Suroviny

3 hrnky polohrubé mouky
1 prášek do pečiva
1 koření do perníku
skořice
kakao
2 hrnky cukr moučka
2 vajíčka
3 hrnky mléka
3 lžíce slunečnicového oleje
med
Dle chuti:
kokos, marmeláda, čokoláda na polití

Postup přípravy receptu

 1. Nejdříve smícháme sypké suroviny: do misky nasypeme 3 hrnky polohrubé mouky, přidáme 2 hrnky cukru moučka, 1 prášek do pečiva, jedno koření do perníku, kakao, na závěr 2-3 špetky skořice.

 2. Do sypké směsi rozklepneme 2 vajíčka, nalijeme 3 hrnky mléka a 3 lžíce oleje. Nakonec na dochucení přidáme 1 - 2 lžíce medu.

 3. Troubu předehřejeme na 180 stupňů a připravíme plech, který vymažeme máslem, vylijeme olejem nebo na plech rozložíme pečící papír, aby se perník nepřichytil.

 4. Při pečení můžeme kontrolovat zda máme hotovo pomocí špejle nebo párátka, když píchneme do perníku.

 5. Podle chuti můžeme promazat marmeládou, posypat kokosem a nebo polít čokoládou.

Komentáře k receptu Voňavý perník

 • tejaja tejaja (moderátorka)

  Perník voňavý je, potrela som ho ríbezľovým lekvárom a posypala kokosom.
  Ale dala som polovicu cukru, teda len 1 hrnček, úplne to stačí. Ale každý má rád inak sladké. A dala som len 2 hrnčeky mlieka, zdalo sa mi 3 veľa a veru 2 stačili. Inak to bolo dobré. ;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: perník z polohrubé mouky pernicky z polohrube mouky perník recept voňavý perník jablecna pernik perníčky z polohrubé mouky jake koření do z perníku recept perník recept na pernik voňavé perníčky jablečné perníky recept obsah koreni do perniku ? perník domácí vonavy perník recept z polohrube mouky perník s polohrube mouky a kokosu recept na perníčky bez perníkového koření misky z perníku pernik s polohrube mouky perík z polohrubé muky čokoláda na polití perníku