Zdravé nekynuté lívance

Suroviny Pro 3-4 lidi

1 a 1/2 hrnku mouky
1 prášek do pečiva
1 vanilkový cukr
kokosový/slunečnicový olej
1/2 hrnku cukru moučka
1 a 1/2 hrnku mléka
špetka soli
menší banán
ovesné vločky
2 vajíčka

Postup přípravy receptu

  1. Nejdřív smícháme sypké suroviny, smícháme v míse mouku, prášek do pečiva, vanilkový cukr, cukr moučku, špetku soli a prosypeme pár hrstmi vloček.

  2. Následně smícháme společně se sypkými surovinami suroviny tekuté. Do mísy, kde jsme smíchali sypké suroviny, přidáme mléko, rozpuštěný kokosový nebo slunečnicový olej (asi 2-3 lžíce) a vajíčka.

  3. Jako další si vedle na talíři rozmačkáme menší banán pomocí lžičky nebo vidličky, pokud není dost sladký, přidáme k němu trochu cukru, rozmačkaný banán přidáme do těsta.

  4. Na pánvi rozpustíme kokosový nebo slunečnicový olej a lžící na pánev dáváme těsto, snažíme se opékat rovnoměrně z obou stran.

  5. Výsledné lívanečky můžeme pocukrovat nebo přidat trochu šlehačky.

Komentáře k receptu Zdravé nekynuté lívance

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: nekynuté lívance lívanečky nekynuté z ovesných vloček nekynuté lívanečky recept na nekynute livance nekynuté lívance z kefíru lívanečky nekynute zdrave livance lívance nekynuté nekynuté lívance s ovesnými vločkami recepty nekynuté lívance nízkokalorické lívance recept na nekinute livance recepty na nekynuté lívance recept nekynuté lívance nekynuté lívance recept nekynuté z vloček lívance recept zdrave livance bez cukru ranni livance nekynuté lívanečky recept zdravé pečivo recepty