Voňavá svačinka

Suroviny

tvarůžky
uzená cihla
chléb
měkký salám
hořčice
vajíčka
mléko
hladká mouka
sůl
olej

Postup přípravy receptu

  1. Z menšího bochníku chleba nakrájíme krajíčky o síle tvarůžku. Kulatým tvořítkem na cukroví vykrojíme v krajíčku otvor, do něj vložíme tvarůžek, chléb mázneme hořčicí, položíme plátek salámu, ostrým nožem ořízneme (kopírujeme chléb), otočíme a stejný postup.

  2. Sýrové těstíčko: Rozšleháme vajíčka, přidáme hladkou mouku, lehce osolíme, zamícháme, přidáme nastrouhanou uzenou cihlu, promícháme a mlékem naředíme na odpovídající hustotu.

  3. Chléb namočíme v těstíčku, vložíme do rozehřátého oleje a zvolna z obou stran osmažíme.

  4. Hotové posypeme nastrouhanou uzenou cihlou a přelijeme nějakým dobrým dressingem nebo kečupem.

Poznámka od kuchařky

Chtěl jsem udělat na svačinu, ale byl jsem tak zaneprázdněný, že jsem to stihl až k večeři a to už jsem hlady pospíchal s nafocením a až po dojedení jsem si uvědomil, že jsem nepoužil ani italský dressing, ani kečup a obojí jsem měl přípravené.

Komentáře k receptu Voňavá svačinka

Tématické fráze: recepty na svačiny chleba ke svacine chléb v těstíčku chleba na svacinu svačiny z chleba recepty na svačiny z chleba recepty z chleba na svačinu svačinka z chleba recept svačinka svačinka salat s cihlou salamem kecupem svacinka pro manzela tvaruzkova fantazie jak udelat pivni syr domácí sýr z tvarohu postup uzena cihla se salamem svačinka recept svačinka¨