Mřížkový koláč s pudinkem

Suroviny 8 porcí

listové těsto
2 vanilkové pudinky
800 ml mléka
4 lžíce cukru krupice
ovoce dle výběru (jahody, borůvky, rybíz, maliny atd..)
marmeláda

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve uvaříme vanilkový pudink ze dvou balíčků prášku a 800 ml mléka, přidáme 4 lžíce cukru. Necháme vychladnout.

  2. Listové těsto rozdělíme na dvě části. Jedno těsto vyválíme na tenkou placku a obtiskneme do ní koláčovou formu (okraje z placky zmuchláme a dáme bokem-na mřížku). Kulatou placku dáme na dno formy. Druhou placku vyválíme a dáme ji přes první vrstvu, tentokrát přes celou formu až do vršku formy. Těsto potřeme marmeládou a zalijeme vychladlým pudinkem. Posypeme libovolným ovocem.

  3. Vyválíme zbytek těsta a nakrájíme na proužky. Na koláč je dáváme svisle i vodorovně a utvoří se mřížka. Potřeme vajíčkem a dáme péct do trouby na 200° 20-30 minut.

Poznámka od kuchařky

Recept je jednoduchý, rychlý a hlavně moc dobrý :)

Komentáře k receptu Mřížkový koláč s pudinkem

Tématické fráze: koláč s pudinkem linecky kolac s pudinkem recept na jednoduchý mřížkový koláč pudinkový koláč mřížkový koláč mřížkový koláč s pudingem kulatý koláč s pudinkem placka s pudinkem mřižkový kolač s pudinkem a jahodami listové těsto rybíz drobenka koláč s marmeladou a pudinkem mřížkový koláč s jablky a pudinkem mřižkovy kolače jednoduche mřížkový koláč s boruvky mriskovy koláč s pudinkem koláč s pudinkem a marmeládou pudingovy mřížkový koláč rybízový koláč mrizkovy recept na mřížkový koláč jednoduchy mřižkovy kolač