Domácí chléb z pšeničné a žitné mouky

Domácí pekárna Doba přípravy: do 60 minut 0 názorů

Domácí pekárna Doba přípravy: do 60 minut 0 názorů

Suroviny 1 bochník

350 g hladké mouky
150 g žitné mouky
300 ml vlažné vody
1 lžíce tekutého sádla
1 lžička soli
2 lžičky kmínu (1 z toho drcený)
20 g droždí
5 g cukru (1 lžička)

Postup přípravy receptu

  1. V malé misce rozmícháme 2 lžíce vlažné vody, 1 lžičku hladké mouky, droždí a 1 lžičku cukru, zakryjeme a necháme vzejít kvásek. Ve velké míse smícháme prosáté mouky se solí a kmínem, přidáme kvásek a vlažnou vodou zaděláme těsto. Nejprve v míse, pak přendáme na vál nebo podložku. Těsto se zpočátku lepí, ale nejprve stěrkou a pak ručně překládáním od krajů ke středu a získáme hebké nelepivé těsto - trvá to vše cca 10 minut.

  2. Zpracované těsto dáme do misky na kynutí, kterou jsme lehce vytřeli olejem (pokud nemáme, tak necháme v zadělávací míse zakryté utěrkou) a na teplém místě necháme vykynout (v misce na kynutí to trvá 15 minut). Přendáme na plech vyložený pečící podložkou nebo sádlem potřeným pečícím papírem. Vytvarujeme šišku a necháme zakryté utěrkou ještě 30 minut kynout. Po 15 minutách zapneme troubu na 220 ° C .

  3. Vykynutou šišku na plechu potřeme vodou, lehce několikrát nařízneme a posypeme dle chuti kmínem. Dáme do vyhřáté trouby a pečeme 15 minut, snížíme teplotu na 190 °C a dopečeme 20-25 minut (podle trouby). Upečený chléb necháme na mřížce vychladnout. Nejlépe chutná namazaný škvarkovým sádlem nebo třeba ke guláši, pečenému masu, domácí konzervě a pod.

Komentáře k receptu Domácí chléb z pšeničné a žitné mouky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: chleb z žitne chlebove mouky recepty z hladké žitné mouky