Smetanové brambory s rozmarýnem a šunkou

Suroviny 2 porce

40 dkg brambor
2 dcl smetany na šlehání
2 dcl vody
20 dkg šunky
5 dkg slaniny
šalotka nebo cibule
Směs v prášku "Smetanové brambory s rozmarýnem" (zakoupeno v Albertu)

Postup přípravy receptu

 1. Obsah sáčku smícháme s 2 dcl studené vody a 2 dcl smetany na šlehání. Oloupané brambory nakrájíme na tenké kolečka (plátky). Šunku v plátcích nakrájíme na větší čtverečky (asi 3x3 cm), slaninu nakrájíme na tenké plátky. Šalotku nebo cibuli nakrájíme na kolečka.

 2. Do zapékací misky nalijeme 1/2 tekuté směsi, naskládáme jednu vrstvu brambor, šunku, plátky anglické nebo uzené slaniny, posypeme šalotkou nebo cibulí, naskládáme druhou vrstvu brambor a zalijeme zbytkem tekuté směsi.

 3. Pečeme ve vyhřáté troubě při 200°C přibližně 40 minut podle zkušenosti s vlastní troubou.

Poznámka od kuchařky

V návodu sypké směsi v sáčku je uvedeno kuřečí maso nakrájené na medailonky, rozklepané a posolené, já použila šunku. I tak byly brambory moc chutné.

Komentáře k receptu Smetanové brambory s rozmarýnem a šunkou

 • Alena Alena(neregistrovaná)

  Tak jsem to náhodou otevřela hledajíce nějakou změnu na brambory, ale to jsem nevěděla, že to tady chválí ti, co neumějí něco vařit bez polotovarů, probůh je tolik koření, kuchařek a Vy musíte kupovat jednak předražené a jednak plné chemie a konzervantů sáčky?

  Odpovědět

 • pipre pipre(autor receptu)

  Jendo díky, já také měla strach z aromatické chuti (s podobnými bylinkami a kořením já raději moc opatrně), ale překvapilo mne, že omáčka byla chuťově velmi jemná, zajímavá :-) Příště brambory rozložím do své větší podélné ohnivzdorné misky, ať jsou brambory víc opečené všechny:-)

  Odpovědět

 • Jenda1 Jenda1

  Jani, rozmarýn můžu jen lehce, ale zapečené brambory zbožňuji:-p:-p. Mám připravený recept na zapečené brambory, vložím ho však, až zkončí tá nešťastná soutěž:-//.
  Posílám bodíka. :-!:-)):yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Pejli Pejli

  paráááda :yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Jani, to vypadá moc dobře, já jsem ještě neměla odvahu to koupit, tak už aspoň vím, že to vyzkouším:-p:yes::yes: Jo a je fajn vědět, že v tom nemusí být maso a stačí šunka;-)

  Odpovědět

 • pipre pipre(autor receptu)

  Popravdě řečeno, k receptu jsem přistupvala s nedůvěrou, co jídlu řekne manžel, protože on má rád pouze klasická koření:-) Proto jsem mu naložila menší porci, ale když jsem viděla, že si šel přidat a z misky zmizelo všechno, věděla jsem, že mu moc chutná a nebylo to z hladu :-) Takže dnes přibyl na balkoně mezi těma zatím málo:-8 zelenými bylinkami už i rozmarýn :-)

  Odpovědět

Tématické fráze: smetanové brambory brambory s rozmarýnem smetanové brambory recept recepty s rozmarýnem brambory na rozmarýnu rozmarynove brambory se smetanou zapečené brambory s rozmarýnem zapečené brambory se sunkou recept s rozmarýnem zapečené brambory se smetanou a sunkou brambory rozmaryn rozmarýn recepty opečené brambory s rozmarýnem zapečené brambory se smetanou a rozmarýnem smetanové brambory se slaninou zámecké brambory zapekane brambory se sunkou recepty rozmarýn zapečené brambory na smetaně rozmarýn brambory