Zavařování ořechových jader

eva hubova Kuchařka: eva hubova

Zavařeniny 138 názorů

Suroviny

Jádra vlašských ořechů
Recept si zatím oblíbilo 35 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Jádra ořechů řádně vysušíme. Sklenice musí být taky dobře vysušené. Jádra nasypeme do sklenic a zavíčkujeme. Na ořechy by měla být nová víčka, která můžeme příště použít při zavařování různých kompotů.

 2. Sklenice dáme do zavařovacího hrnce, nalijeme vodu tak, aby sklenice byly do poloviny ponořené. Sterilujeme 10 minut od bodu varu, jen aby chytlo víčko. Elektrický sporák z 6 přepnout na 4 stupeň.

 3. Ořechy vydrží i 2 roky bez újmy na chuti a vůni. Do sklenice 0,7 l se vejde 30-33 dkg jader podle velikosti.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 5 746 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Zavařování ořechových jader

 • vsetecka vsetecka

  Technická otázka.. v čem je zavařujete, když se do mikrovlnky nesmí dávat kov?
  Když koukám na Vaši fotku, tak víčko je kovové 8-(

  Odpovědět

 • vlckova vlckova

  Olga Čermáková: Ze sklenic odsávám vzduch odsávačkou (vývěvou) z Vaksy systému od fy Zepter. Nemá to chybu. I po pěti letech jsou ořechy OK. Při tepelném zpracování (zavařování) přece jen ořechy změní chuť. Při zavaxování chuť nemění.

  Odpovědět

 • dannica dannica

  eva hubova: vlhkost ze sklenic zmizela ještě tentýž den.Vypadá to skvěle.děkuji za info.

  Odpovědět

 • eva hubova eva hubova(autorka receptu)

  dannica: Taky mívám někdy po zavaření trochu orosenou sklenici uvnitř, ale do týdne se vlhkost ztratí - pokud víčko dobře drží.... já ořechy zavařuji jen do sklenic s víčky Omnia a tam vidím hned jestli víčko drží dobře nebo zůstalo vypouklé.

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  dannica: na zavařování jader se letos chystám poprvé. Ale když se ořechy urodí, máme vyzkoušeno loupat je ještě mokré a sušit jen jádra - proto jsem tu psala. sušená jsme pak dávali do mrazáku, letos chci zkusit zavařit.
  Snad odpoví autorka receptu ;-)

  Odpovědět

 • dannica dannica

  cathleen: zavařovala jsem do 0,7 a vytvořila se mi uvnitř na skle nepatrná vlhkost,nevim jestli je to špatně zavičkovano.Vadi to něčemu?Ořechova jádra jsem sušila v troubě.

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  Jana: :-) vyloupaná, ještě čerstvá a mokrá ořechová jádra jsme dosušili v sušičce. Máme zcela obyčejnou, ořechy byly nádherně suché, světlounké a výborné :yes:

  Odpovědět

 • Jana Jana(neregistrovaná)

  cathleen: prosím,můžete mi poradit ,jak jste ořechy dosoušela ? děkuji....

  Odpovědět

 • Jana Jana(neregistrovaná)

  Jara: jak prosím vás ze zavíčkovaných sklenic vysajete vzduch :) :-O

  Odpovědět

 • Hanka Hanka(neregistrovaná)

  Mária: Bobkový list je úplně nejlepší..též to tak dělám..dávám ho všude .do skříní, mezi potraviny...a vždy po 3 měsících ho měním moli leta nejsou...no ted k tomu ještě přidávám listy šalvěje..působí také...

  Odpovědět

 • Olga Čermáková Olga Čermáková(neregistrovaný)

  Jara: Jak ze sklenic prosím vysajete vzduch?

  Odpovědět

 • Olga Čermáková Olga Čermáková(neregistrovaný)

  eva : Ano,dávala jsem do mrazáku ale co tam dávat dřív?maso,jahody,maliny,houby a co ja vím co .Tak je zavařuji a mák taky. :)
  ;-)

  Odpovědět

 • Olga Čermáková Olga Čermáková(neregistrovaný)

  To samé co s ořechami dělám i s mákem.Letos jsem byla paděrovat mák.Zavařila jsem ho jako ořechy. a mám vystaráno od molu i od zhořknutí a v mrazáku mi nezabíra místo.

  Odpovědět

 • Majka Majka(neregistrovaná)

  Já nechám ořechy:-)) ve skořápce pořadně uschnout,pak je vyloupu a to,co nespotřebuji dám do sáčku a dám do mrazáku.Tam vydrží,dokud je nesníme,ale hodně je spotřebuji do pečení a štrůdlů.Nikdy se nezkazí a jsou jako čerstvé.

  Odpovědět

 • Monika Horňáková Monika Horňáková(neregistrovaný)

  Alena Kovářová MUDr.: Prosím prosím, nemohla byste se podělit o kontakt na ten zázračný e-shop? Moly se totiž snaží být každodenní součástí našeho života, ale nám se to moc nelíbí...:-(
  Předem děkuji za Váš čas.
  S pozdravem
  Monika Horňáková

  Odpovědět

Předchozí 1 2 3 4 6 8 10

Tématické fráze: vlašské ořechy zavařování prodej vlašských ořechů 2015 jak zavařovat vlašské ořechy prodej ořechů 2015 vlašské ořechy prodej 2015 sterilizace vlašských ořechů jak zavařit ořechy sterilizace orechu zavařujeme ořechy jak se zavařují ořechy vlašské ořechy - zavařování jádra vlašských ořechů jak sterilovat orechy zavaření ořechů vlasske orechy sterilizace zavareni vlasskych orechu zavařování orechova jadra jak zavařit vlašské ořechy jádra vlašských ořechů prodej