Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Naše kuchařka 2 právě v prodeji!

Do obchodu

Z meruněk jsou výtečné moučníky. Jaké jsou další možnosti zpracování?
Pixabay

Meruňkám se daří ve vinorodých oblastech. Jsou náročnější na podmínky a prostředí než broskvoně. U nás se pěstují plstnaté druhy, které jsou nejchutnější a hodí se jako stolní i konzervárenské ovoce.

Málo vitaminu C, za to hodně minerálů

Obsahují až 22 % cukru, poměrně dost provitaminu A, vitaminy B1, B2, ale jen menší množství vitaminu C. Zato mají hodně minerálů, hlavně draslíku, železa, fosforu, vápníku a hořčíku.

Meruňky se v lidovém léčitelství doporučují při astmatu, mají antiinfekční vliv. Obsah provitaminu A je vysoký a ovlivňuje stav pokožky. Meruňky působí příznivě také na vyprazdňování střev. Jádra meruněk jsou poživatelná u speciálně pěstovaného druhu se sladkým semenem.

Nejlepší jsou na moučníky

Meruňky zpracováváme především na moučníky nebo sladká jídla, kompoty a džemy. Zavařené meruňky jsou výborným polotovarem k dalším dobrotám. Z méně kvalitních plodů se pálí ovocné destiláty, také se suší.

Meruňky mrazíme v cukrovém sirupu tak, že je spaříme ponořením do vařící vody na 30 s, oloupeme, pak je rozpůlíme a vypeckujeme. Namočíme v cukrovém sirupu, z obalu vytlačíme vzduch a uložíme v mrazničce na maximálně 8 měsíců. Nebo je rozpůlené bez pecek můžeme rozvařit podlité malým množstvím vody a propasírovat přes síto, protlak smíchat s cukrem a zmrazit.

Meruňky

Meruňky jsou takový malý, nenápadný zázrak původem z Číny. Díky obsahu provitamínu A, vitamínů skupiny B, vitamínů C a celé řady minerálních látek dokážou posilovat naši obranyschopnost, sližují…

 

Tento tip je užitečný  (20x)

Pokud se vám tip líbí  klikněte na tlačítko

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Máma v kuchyni

v našem eshopu

Do obchodu

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e‑mailem. Vaše Marie Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům